VS

Ford Tourneo Connect vs NIO ET5 Wagon porównanie

Porównaj moc (150 KM vs 490 KM), bagażnik i cenę (140 100 zł vs 208 700 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – Ford Tourneo Connect czy NIO ET5 Wagon.

Ford Tourneo Connect vs NIO ET5 Wagon: najważniejsze różnice

Ford Tourneo Connect

4,9 (1 Opinie)
oceń
  • istotnie tańszy
  • zdecydowanie lżejszy
  • zdecydowanie większy bagażnik
szczegóły

NIO ET5 Wagon

  • wyraźnie bardziej większa moc
  • znacznie większy zasięg elektryczny
  • istotnie szybszy od 0 do 100 km/h
szczegóły

Wszystkie szczegóły dotyczące osiągów, zużycia paliwa, zasięgu i pojemności bagażnika znajdziesz w porównaniu technicznym poniżej – wraz z opiniami użytkowników o obu modelach.

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

Tourneo Connect

Koszty i zużycie

Cena i efektywność to kluczowe czynniki przy zakupie auta – właśnie tu często widać największe kontrasty.

Ford Tourneo Connect jest istotnie tańszy – jego cena zaczyna się od 140 100 zł , podczas gdy NIO ET5 Wagon kosztuje 208 700 zł . Różnica wynosi około 68 528 zł.

Pod względem zasięgu elektrycznego NIO ET5 Wagon wypada znacznie lepiej: osiąga do 560 km, czyli około 441 km więcej niż Ford Tourneo Connect.

ET5 Wagon

Silnik i osiągi

Moc, moment i przyspieszenie to klasyczne parametry, na których skupiają się entuzjaści – tu widać ciekawe różnice.

Pod względem mocy silnika NIO ET5 Wagon ma wyraźnie bardziej więcej mocy490 KM zamiast 150 KM. To różnica około 340 KM.

W przyspieszeniu 0–100 km/h NIO ET5 Wagon jest istotnie szybszy – 4 s wobec 10,1 s. Różnica wynosi około 6,1 s sekundy.

Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: NIO ET5 Wagon ciągnie istotnie mocniej – 700 Nm wobec 350 Nm. Różnica to około 350 Nm.

Tourneo Connect

Przestrzeń i praktyczność

Wnętrze, bagażnik i ładowność mają kluczowe znaczenie w codziennym użytkowaniu. Liczy się komfort i elastyczność.

Oba samochody oferują miejsce dla 5 osób.

Pod względem masy własnej Ford Tourneo Connect jest zdecydowanie lżejszy – 1 542 kg wobec 2 265 kg. Różnica to około 723 kg.

Pod względem pojemności bagażnika Ford Tourneo Connect oferuje zdecydowanie więcej miejsca – 1 720 L wobec 450 L. To różnica około 1 270 L litrów.

Pod względem ładowności Ford Tourneo Connect wypada wyraźnie bardziej lepiej – 818 kg wobec 465 kg. Różnica to około 353 kg.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

NIO ET5 Wagon nie daje rywalowi większych szans w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 208 700 zł
ET5 Wagon

NIO ET5 Wagon

  • Typ silnika Elektryczny
  • Skrzynia biegów Automatyczna
  • Rodzaj napędu Napęd na cztery koła
  • Moc KM 490 KM
  • Zużycie kWh/100km 19,3 - 19,8 kWh/100km
  • Zasięg elektryczny 435 - 560 km
Ford Tourneo Connect
NIO ET5 Wagon

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

Ford Tourneo Connect

Ford Tourneo Connect to praktyczny i rodzinny van, który łączy wygodę użytkowania z przemyślaną funkcjonalnością i na co dzień czuje się równie dobrze w mieście, co na wyjazdach. Jeśli szukasz auta, które nie udaje sportowca, a za to robi wszystko, czego od niego wymagasz — bez zbędnego bicia piany — to Tourneo Connect zasługuje na poważne spojrzenie.

szczegóły

NIO ET5 Wagon

NIO ET5 Wagon to odważne połączenie elegancji i praktyczności, które sprawia, że kombi wreszcie wygląda jak samochód, którego chcesz być widziany. W kabinie czuć nowoczesność i troskę o kierowcę, a zasięg i komfort czynią go świetną propozycją dla tych, którzy chcą rodzinnego auta bez rezygnacji ze stylu i dynamiki — i nie boją się trochę lśnić na osiedlowym parkingu.

szczegóły
Ford Tourneo Connect
NIO ET5 Wagon

Koszty i Zużycie

Cena
140 100 - 214 800 zł
Cena
208 700 - 300 900 zł
Zużycie L/100km
0,5 - 6,9 L/100km
Zużycie L/100km
-
Zużycie kWh/100km
-
Zużycie kWh/100km
19,3 - 19,8 kWh/100km
Zasięg elektryczny
116 - 119 km
Zasięg elektryczny
435 - 560 km
Pojemność baterii
-
Pojemność baterii
73,5 - 90 kWh
CO2
11 - 164 g/km
CO2
0 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
-
Pojemność zbiornika paliwa
-

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
Kombi z wysokim dachem
Typ nadwozia
Kombi
Miejsca siedzące
5
Miejsca siedzące
5
Drzwi
-
Drzwi
5
Masa własna
1 542 - 1 781 kg
Masa własna
2 265 - 2 285 kg
Pojemność bagażnika
1 213 - 1 720 L
Pojemność bagażnika
450 L
Długość
-
Długość
4 790 mm
Szerokość
1 855 mm
Szerokość
1 960 mm
Wysokość
-
Wysokość
1 499 mm
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Maksymalna pojemność bagażnika
1 300 L
Ładowność
563 - 818 kg
Ładowność
445 - 465 kg

Silnik i osiągi

Typ silnika
Hybryda plug-in, Benzyna, Diesel
Typ silnika
Elektryczny
Skrzynia biegów
Automatyczna, Manualna
Skrzynia biegów
Automatyczna
Szczegóły skrzyni biegów
Automatyczna dwusprzęgłowa, Manualna skrzynia biegów
Szczegóły skrzyni biegów
Reduktor
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła, Napęd na cztery koła
Rodzaj napędu
Napęd na cztery koła
Moc KM
102 - 150 KM
Moc KM
490 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
10,1 - 13,5 s
Przyspieszenie 0-100 km/h
4 s
Maksymalna prędkość
-
Maksymalna prędkość
200 km/h
Moment obrotowy
220 - 350 Nm
Moment obrotowy
700 Nm
Liczba cylindrów
4
Liczba cylindrów
-
Moc kW
75 - 110 kW
Moc kW
360 kW
Pojemność silnika
1 498 - 1 968 cm3
Pojemność silnika
-

Ogólne

Rok modelowy
2 024 - 2 025
Rok modelowy
2023
Klasa efektywności CO2
B, E, F
Klasa efektywności CO2
A
Marka
Ford
Marka
NIO
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.