VS

Ford Tourneo Custom vs VW Caddy Compact Van porównanie

Porównaj moc (286 KM vs 150 KM), bagażnik i cenę (271 000 zł vs 132 300 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – Ford Tourneo Custom czy VW Caddy Compact Van.

Ford Tourneo Custom vs VW Caddy Compact Van: najważniejsze różnice

Ford Tourneo Custom

3,9 (1 Opinie)
oceń
  • wyraźnie bardziej większa moc
  • istotnie większy zasięg elektryczny
szczegóły

VW Caddy Compact Van

  • zdecydowanie tańszy
  • znacznie lżejszy
szczegóły

Wszystkie szczegóły dotyczące osiągów, zużycia paliwa, zasięgu i pojemności bagażnika znajdziesz w porównaniu technicznym poniżej – wraz z opiniami użytkowników o obu modelach.

By Achim Sedelmaier

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

Tourneo Custom

Koszty i zużycie

Cena zakupu i efektywność to często pierwsze kryteria przy wyborze auta. Tutaj widać, który model lepiej wypada w dłuższej perspektywie – przy tankowaniu, ładowaniu lub zakupie.

VW Caddy Compact Van jest zdecydowanie tańszy – jego cena zaczyna się od 132 300 zł , podczas gdy Ford Tourneo Custom kosztuje 271 000 zł . Różnica wynosi około 138 714 zł.

Pod względem zasięgu elektrycznego Ford Tourneo Custom wypada istotnie lepiej: osiąga do 339 km, czyli około 219 km więcej niż VW Caddy Compact Van.

Caddy Compact Van

Silnik i osiągi

Moc, moment i przyspieszenie to klasyczne parametry, na których skupiają się entuzjaści – tu widać ciekawe różnice.

Pod względem mocy silnika Ford Tourneo Custom ma wyraźnie bardziej więcej mocy286 KM zamiast 150 KM. To różnica około 136 KM.

Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: Ford Tourneo Custom ciągnie zdecydowanie mocniej – 630 Nm wobec 320 Nm. Różnica to około 310 Nm.

Tourneo Custom

Przestrzeń i praktyczność

Samochód rodzinny czy codzienny towarzysz – który oferuje więcej miejsca, komfortu i elastyczności?

Miejsca siedzące: Ford Tourneo Custom oferuje więcej miejsc siedzących – 8 wobec 2.

Pod względem masy własnej VW Caddy Compact Van jest znacznie lżejszy – 1 442 kg wobec 2 660 kg. Różnica to około 1 218 kg.

Pod względem ładowności VW Caddy Compact Van wypada prawie niezauważalnie lepiej – 759 kg wobec 690 kg. Różnica to około 69 kg.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

Ford Tourneo Custom nie daje rywalowi większych szans w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 271 000 zł
Tourneo Custom

Ford Tourneo Custom

  • Typ silnika : Elektryczny
  • Skrzynia biegów : Automatyczna
  • Rodzaj napędu : Napęd na tylne koła, Napęd na cztery koła
  • Moc KM : 218 - 286 KM
  • Zużycie kWh/100km : 24,1 - 26,6 kWh/100km
  • Zasięg elektryczny : 310 - 339 km
Ford Tourneo Custom
VW Caddy Compact Van

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

Ford Tourneo Custom

Ford Tourneo Custom to praktyczny i wygodny van dla tych, którzy chcą więcej przestrzeni niż w zwykłym samochodzie, ale nie rezygnują z komfortu i stylu. Idealny na rodzinne wyprawy i biznesowe przewozy — ustawne wnętrze i sprytne rozwiązania sprawiają, że codzienne życie jest prostsze, a podróże przyjemniejsze, bez wyglądu klasycznego busa.

szczegóły

VW Caddy Compact Van

VW Caddy to zwinny i praktyczny kompan dla małych firm i rodzin, łączący funkcjonalność dostawczaka z wygodą osobówki. Ma sprytne rozwiązania ładunkowe i nie udaje większego niż jest — idealny, jeśli chcesz auta, które pracuje ciężko, a manewrowanie po mieście jest przyjemnością.

szczegóły
Ford Tourneo Custom
VW Caddy Compact Van

Koszty i Zużycie

Cena
271 000 - 357 000 zł
Cena
132 300 - 216 900 zł
Zużycie L/100km
-
Zużycie L/100km
0,5 - 6,8 L/100km
Zużycie kWh/100km
24,1 - 26,6 kWh/100km
Zużycie kWh/100km
-
Zasięg elektryczny
310 - 339 km
Zasięg elektryczny
117 - 120 km
Pojemność baterii
-
Pojemność baterii
19,7 kWh
CO2
0 g/km
CO2
11 - 154 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
-
Pojemność zbiornika paliwa
50 L

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
Bus
Typ nadwozia
Van
Miejsca siedzące
8
Miejsca siedzące
2
Drzwi
-
Drzwi
4 - 5
Masa własna
2 660 - 2 707 kg
Masa własna
1 442 - 1 818 kg
Pojemność bagażnika
672 - 819 L
Pojemność bagażnika
-
Długość
-
Długość
4 500 - 4 853 mm
Szerokość
2 032 mm
Szerokość
1 855 mm
Wysokość
-
Wysokość
1 819 - 1 823 mm
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Maksymalna pojemność bagażnika
3 100 - 3 700 L
Ładowność
620 - 690 kg
Ładowność
628 - 759 kg

Silnik i osiągi

Typ silnika
Elektryczny
Typ silnika
Benzyna, Diesel, Hybryda plug-in
Skrzynia biegów
Automatyczna
Skrzynia biegów
Manuel, Automatyczna
Szczegóły skrzyni biegów
Reduktor
Szczegóły skrzyni biegów
Manualna skrzynia biegów, Automatyczna dwusprzęgłowa
Rodzaj napędu
Napęd na tylne koła, Napęd na cztery koła
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła, Napęd na cztery koła
Moc KM
218 - 286 KM
Moc KM
102 - 150 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
-
Przyspieszenie 0-100 km/h
-
Maksymalna prędkość
-
Maksymalna prędkość
175 - 186 km/h
Moment obrotowy
415 - 630 Nm
Moment obrotowy
220 - 320 Nm
Liczba cylindrów
-
Liczba cylindrów
4
Moc kW
160 - 210 kW
Moc kW
75 - 110 kW
Pojemność silnika
-
Pojemność silnika
1 498 - 1 968 cm3

Ogólne

Rok modelowy
2025
Rok modelowy
2024
Klasa efektywności CO2
A
Klasa efektywności CO2
E, B
Marka
Ford
Marka
VW
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.