VS

Hyundai Bayon vs MG MG4 porównanie

Porównaj moc (90 KM vs 435 KM), bagażnik i cenę (102 800 zł vs 188 800 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – Hyundai Bayon czy MG MG4.

Hyundai Bayon vs MG MG4: najważniejsze różnice

Hyundai Bayon

4,4 (2 Opinie)
oceń
  • wyraźnie bardziej tańszy
  • znacznie lżejszy
szczegóły

MG MG4

5 (2 Opinie)
oceń
  • znacznie większa moc
  • znacznie szybszy od 0 do 100 km/h
szczegóły

Wszystkie szczegóły dotyczące osiągów, zużycia paliwa, zasięgu i pojemności bagażnika znajdziesz w porównaniu technicznym poniżej – wraz z opiniami użytkowników o obu modelach.

By Achim Sedelmaier

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

Bayon

Koszty i zużycie

Cena zakupu i efektywność to często pierwsze kryteria przy wyborze auta. Tutaj widać, który model lepiej wypada w dłuższej perspektywie – przy tankowaniu, ładowaniu lub zakupie.

Hyundai Bayon jest wyraźnie bardziej tańszy – jego cena zaczyna się od 102 800 zł , podczas gdy MG MG4 kosztuje 188 800 zł . Różnica wynosi około 86 056 zł.

MG4

Silnik i osiągi

Moc, moment i przyspieszenie to klasyczne parametry, na których skupiają się entuzjaści – tu widać ciekawe różnice.

Pod względem mocy silnika MG MG4 ma znacznie więcej mocy435 KM zamiast 90 KM. To różnica około 345 KM.

W przyspieszeniu 0–100 km/h MG MG4 jest znacznie szybszy – 3,8 s wobec 11,9 s. Różnica wynosi około 8,1 s sekundy.

Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: MG MG4 ciągnie zdecydowanie mocniej – 600 Nm wobec 172 Nm. Różnica to około 428 Nm.

Bayon

Przestrzeń i praktyczność

Poza mocą liczy się też wygoda i funkcjonalność. Tu decyduje się, który samochód jest bardziej praktyczny i wszechstronny.

Oba samochody oferują miejsce dla 5 osób.

Pod względem masy własnej Hyundai Bayon jest znacznie lżejszy – 1 175 kg wobec 1 755 kg. Różnica to około 580 kg.

Pod względem ładowności Hyundai Bayon wypada minimalnie lepiej – 460 kg wobec 448 kg. Różnica to około 12 kg.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

MG MG4 przewyższa rywala w niemal każdym aspekcie w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 188 800 zł
MG4

MG MG4

  • Typ silnika : Elektryczny
  • Skrzynia biegów : Automatyczna
  • Rodzaj napędu : Napęd na tylne koła, Napęd na cztery koła
  • Moc KM : 190 - 435 KM
  • Zużycie kWh/100km : 16,1 - 19 kWh/100km
  • Zasięg elektryczny : 405 - 545 km
Hyundai Bayon
MG MG4

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

Hyundai Bayon

Hyundai Bayon zaskakuje świeżym designem i praktycznym wnętrzem, które lepiej sprawdza się w miejskim zgiełku niż wygląda na zdjęciach. To rozsądny wybór dla tych, którzy chcą crossoverowego stylu bez zbędnego przepychu — komfort jazdy i niskie koszty eksploatacji robią tu największe wrażenie.

szczegóły

MG MG4

MG4 to elektryczny hatchback, który udanie miesza odważny design z praktycznością na co dzień, oferując rozsądne koszty eksploatacji i sporo przestrzeni dla pasażerów. Na drodze potrafi być żwawy, a jego cena wobec konkurencji sprawia, że wygląda jak sprytne rozwiązanie dla rozsądnego kupującego — bez focha, ale z charakterem.

szczegóły
Hyundai Bayon
MG MG4

Koszty i Zużycie

Cena
102 800 - 132 200 zł
Cena
188 800 - 206 400 zł
Zużycie L/100km
5,8 L/100km
Zużycie L/100km
-
Zużycie kWh/100km
-
Zużycie kWh/100km
16,1 - 19 kWh/100km
Zasięg elektryczny
-
Zasięg elektryczny
405 - 545 km
Pojemność baterii
-
Pojemność baterii
-
CO2
130 - 132 g/km
CO2
0 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
-
Pojemność zbiornika paliwa
-

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
SUV
Typ nadwozia
Hatchback
Miejsca siedzące
5
Miejsca siedzące
5
Drzwi
-
Drzwi
-
Masa własna
1 175 - 1 200 kg
Masa własna
1 755 - 1 810 kg
Pojemność bagażnika
411 L
Pojemność bagażnika
-
Długość
-
Długość
-
Szerokość
1 775 mm
Szerokość
1 836 mm
Wysokość
-
Wysokość
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Ładowność
450 - 460 kg
Ładowność
448 kg

Silnik i osiągi

Typ silnika
Benzyna
Typ silnika
Elektryczny
Skrzynia biegów
Manuel, Automatyczna
Skrzynia biegów
Automatyczna
Szczegóły skrzyni biegów
Manualna skrzynia biegów, Automatyczna dwusprzęgłowa
Szczegóły skrzyni biegów
Reduktor
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła
Rodzaj napędu
Napęd na tylne koła, Napęd na cztery koła
Moc KM
90 KM
Moc KM
190 - 435 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
11,9 - 13,3 s
Przyspieszenie 0-100 km/h
3,8 - 7,5 s
Maksymalna prędkość
-
Maksymalna prędkość
-
Moment obrotowy
172 Nm
Moment obrotowy
350 - 600 Nm
Liczba cylindrów
3
Liczba cylindrów
-
Moc kW
66 kW
Moc kW
140 - 320 kW
Pojemność silnika
998 cm3
Pojemność silnika
-

Ogólne

Rok modelowy
2025
Rok modelowy
2026
Klasa efektywności CO2
D
Klasa efektywności CO2
A
Marka
Hyundai
Marka
MG
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.