Porównaj moc (90 KM vs 299 KM), bagażnik i cenę (74 600 zł vs 178 300 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – Hyundai i10 czy VW ID.4.
Wszystkie szczegóły dotyczące osiągów, zużycia paliwa, zasięgu i pojemności bagażnika znajdziesz w porównaniu technicznym poniżej – wraz z opiniami użytkowników o obu modelach.
W kwestii ekonomii oba modele pokazują ciekawe różnice.
Hyundai i10 jest zdecydowanie tańszy – jego cena zaczyna się od 74 600 zł , podczas gdy VW ID.4 kosztuje 178 300 zł . Różnica wynosi około 103 628 zł.
Moc, moment obrotowy i przyspieszenie wiele mówią o tym, jak auto prowadzi się na co dzień. Tu widać, kto oferuje więcej dynamiki.
Pod względem mocy silnika VW ID.4 ma zdecydowanie więcej mocy – 299 KM zamiast 90 KM. To różnica około 209 KM.
W przyspieszeniu 0–100 km/h VW ID.4 jest wyraźnie bardziej szybszy – 6,1 s wobec 11,4 s. Różnica wynosi około 5,3 s sekundy.
Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: VW ID.4 ciągnie zdecydowanie mocniej – 545 Nm wobec 172 Nm. Różnica to około 373 Nm.
Wnętrze, bagażnik i ładowność mają kluczowe znaczenie w codziennym użytkowaniu. Liczy się komfort i elastyczność.
Oba samochody oferują miejsce dla 5 osób.
Pod względem masy własnej Hyundai i10 jest zdecydowanie lżejszy – 996 kg wobec 2 065 kg. Różnica to około 1 069 kg.
Pod względem ładowności VW ID.4 wypada odczuwalnie lepiej – 554 kg wobec 423 kg. Różnica to około 131 kg.
VW ID.4 przewyższa rywala w niemal każdym aspekcie w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.
Hyundai i10 to sprytny maluch miejski, który łączy praktyczność z sympatycznym designem i niskimi kosztami eksploatacji. Parkowanie staje się przyjemnością, a wyposażenie daje wszystko, czego potrzeba do codziennej jazdy bez zbędnych komplikacji.
szczegółyVW ID.4 to praktyczny i komfortowy samochód elektryczny, który sprawdza się zarówno w miejskiej codzienności, jak i na dłuższych wyjazdach. Wnętrze oferuje przemyślane rozplanowanie i dobrą widoczność, a prowadzenie wyróżnia się stabilnością i przewidywalnością, co daje poczucie pewności za kierownicą.
szczegółyKoszty i Zużycie |
|
|---|---|
|
Cena
74 600 - 97 500 zł
|
Cena
178 300 - 244 100 zł
|
|
Zużycie L/100km
4,9 - 5,5 L/100km
|
Zużycie L/100km
-
|
|
Zużycie kWh/100km
-
|
Zużycie kWh/100km
15,4 - 16,6 kWh/100km
|
|
Zasięg elektryczny
-
|
Zasięg elektryczny
425 - 570 km
|
|
Pojemność baterii
-
|
Pojemność baterii
-
|
|
CO2
110 - 124 g/km
|
CO2
0 g/km
|
|
Pojemność zbiornika paliwa
36 L
|
Pojemność zbiornika paliwa
-
|
Wymiary i Nadwozie |
|
|---|---|
|
Typ nadwozia
Hatchback
|
Typ nadwozia
SUV
|
|
Miejsca siedzące
4 - 5
|
Miejsca siedzące
5
|
|
Drzwi
5
|
Drzwi
-
|
|
Masa własna
996 - 1 099 kg
|
Masa własna
2 065 - 2 219 kg
|
|
Pojemność bagażnika
252 L
|
Pojemność bagażnika
-
|
|
Długość
3 670 - 3 675 mm
|
Długość
-
|
|
Szerokość
1 680 mm
|
Szerokość
1 852 mm
|
|
Wysokość
1 480 - 1 483 mm
|
Wysokość
-
|
|
Maksymalna pojemność bagażnika
1 050 L
|
Maksymalna pojemność bagażnika
-
|
|
Ładowność
344 - 423 kg
|
Ładowność
525 - 554 kg
|
Silnik i osiągi |
|
|---|---|
|
Typ silnika
Benzyna
|
Typ silnika
Elektryczny
|
|
Skrzynia biegów
Manuel, Automatyczna
|
Skrzynia biegów
Automatyczna
|
|
Szczegóły skrzyni biegów
Manualna skrzynia biegów, Zautomatyzowana manualna
|
Szczegóły skrzyni biegów
Reduktor
|
|
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła
|
Rodzaj napędu
Napęd na tylne koła, Napęd na cztery koła
|
|
Moc KM
63 - 90 KM
|
Moc KM
190 - 299 KM
|
|
Przyspieszenie 0-100 km/h
11,4 - 18,4 s
|
Przyspieszenie 0-100 km/h
6,1 - 8,5 s
|
|
Maksymalna prędkość
143 - 175 km/h
|
Maksymalna prędkość
-
|
|
Moment obrotowy
93 - 172 Nm
|
Moment obrotowy
310 - 545 Nm
|
|
Liczba cylindrów
3 - 4
|
Liczba cylindrów
-
|
|
Moc kW
46 - 66 kW
|
Moc kW
140 - 220 kW
|
|
Pojemność silnika
998 - 1 197 cm3
|
Pojemność silnika
-
|
Ogólne |
|
|---|---|
|
Rok modelowy
2024
|
Rok modelowy
2026
|
|
Klasa efektywności CO2
C, D
|
Klasa efektywności CO2
A
|
|
Marka
Hyundai
|
Marka
VW
|