Porównaj moc (508 KM vs 750 KM), bagażnik i cenę (279 800 zł vs 1 405 700 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – Kia EV9 czy McLaren Super Series Roadster.
Porównanie ceny i zużycia paliwa często pokazuje największe różnice. Tu decyduje się, który model lepiej pasuje do budżetu.
Kia EV9 jest zdecydowanie tańszy – jego cena zaczyna się od 279 800 zł , podczas gdy McLaren Super Series Roadster kosztuje 1 405 700 zł . Różnica wynosi około 1 125 933 zł.
Moc, moment i przyspieszenie to klasyczne parametry, na których skupiają się entuzjaści – tu widać ciekawe różnice.
Pod względem mocy silnika McLaren Super Series Roadster ma wyraźnie więcej mocy – 750 KM zamiast 508 KM. To różnica około 242 KM.
W przyspieszeniu 0–100 km/h McLaren Super Series Roadster jest zdecydowanie szybszy – 2,8 s wobec 4,6 s. Różnica wynosi około 1,8 s sekundy.
Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: McLaren Super Series Roadster ciągnie minimalnie mocniej – 800 Nm wobec 740 Nm. Różnica to około 60 Nm.
Wnętrze, bagażnik i ładowność mają kluczowe znaczenie w codziennym użytkowaniu. Liczy się komfort i elastyczność.
Miejsca siedzące: Kia EV9 oferuje więcej miejsc siedzących – 7 wobec 2.
Pod względem masy własnej McLaren Super Series Roadster jest wyraźnie bardziej lżejszy – 1 438 kg wobec 2 392 kg. Różnica to około 954 kg.
Pod względem pojemności bagażnika Kia EV9 oferuje wyraźnie bardziej więcej miejsca – 333 L wobec 58 L. To różnica około 275 L litrów.
Kia EV9 jest zdecydowanie lepszy w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.
Kia EV9 to odważny, elektryczny SUV, który przyciąga spojrzenia nietuzinkową sylwetką i przestronnym, dopracowanym wnętrzem. Dla kierowców szukających komfortu, nowoczesnych rozwiązań i dużej praktyczności to propozycja, która potrafi zaskoczyć — i to nie tylko na stacji ładowania.
szczegółyMcLaren Super Series Roadster to bezkompromisowy roadster, który łączy ekstremalną wydajność z lekką konstrukcją i teatralnym stylem — masz wrażenie, że każdy zakręt to premiera. Dla kupującego to propozycja dla tych, którzy chcą maksymalnych emocji na drodze i samochodu, który przyciąga spojrzenia; jeśli priorytetem jest codzienny komfort, lepiej rozważyć coś innego.
szczegóły
Koszty i Zużycie |
|
|---|---|
|
Cena
279 800 - 401 900 zł
|
Cena
1 405 700 zł
|
|
Zużycie L/100km
-
|
Zużycie L/100km
12,2 L/100km
|
|
Zużycie kWh/100km
19,5 - 22,8 kWh/100km
|
Zużycie kWh/100km
-
|
|
Zasięg elektryczny
443 - 563 km
|
Zasięg elektryczny
-
|
|
Pojemność baterii
-
|
Pojemność baterii
-
|
|
CO2
0 g/km
|
CO2
276 g/km
|
|
Pojemność zbiornika paliwa
-
|
Pojemność zbiornika paliwa
-
|
Wymiary i Nadwozie |
|
|---|---|
|
Typ nadwozia
SUV
|
Typ nadwozia
Roadster
|
|
Miejsca siedzące
6 - 7
|
Miejsca siedzące
2
|
|
Drzwi
-
|
Drzwi
-
|
|
Masa własna
2 392 - 2 664 kg
|
Masa własna
1 438 kg
|
|
Pojemność bagażnika
333 L
|
Pojemność bagażnika
58 L
|
|
Długość
-
|
Długość
-
|
|
Szerokość
1 980 mm
|
Szerokość
2 161 mm
|
|
Wysokość
-
|
Wysokość
-
|
|
Maksymalna pojemność bagażnika
-
|
Maksymalna pojemność bagażnika
-
|
|
Ładowność
542 - 615 kg
|
Ładowność
-
|
Silnik i osiągi |
|
|---|---|
|
Typ silnika
Elektryczny
|
Typ silnika
Benzyna
|
|
Skrzynia biegów
Automatyczna
|
Skrzynia biegów
Automatyczna
|
|
Szczegóły skrzyni biegów
Reduktor
|
Szczegóły skrzyni biegów
Automatyczna dwusprzęgłowa
|
|
Rodzaj napędu
Napęd na tylne koła, Napęd na cztery koła
|
Rodzaj napędu
Napęd na tylne koła
|
|
Moc KM
204 - 508 KM
|
Moc KM
750 KM
|
|
Przyspieszenie 0-100 km/h
4,6 - 9,4 s
|
Przyspieszenie 0-100 km/h
2,8 s
|
|
Maksymalna prędkość
-
|
Maksymalna prędkość
-
|
|
Moment obrotowy
350 - 740 Nm
|
Moment obrotowy
800 Nm
|
|
Liczba cylindrów
-
|
Liczba cylindrów
8
|
|
Moc kW
150 - 374 kW
|
Moc kW
552 kW
|
|
Pojemność silnika
-
|
Pojemność silnika
3 994 cm3
|
Ogólne |
|
|---|---|
|
Rok modelowy
2025
|
Rok modelowy
2023
|
|
Klasa efektywności CO2
A
|
Klasa efektywności CO2
G
|
|
Marka
Kia
|
Marka
McLaren
|