VS

Kia Sorento vs Renault Clio porównanie

Porównaj moc (252 KM vs 158 KM), bagażnik i cenę (240 200 zł vs 87 400 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – Kia Sorento czy Renault Clio.

Kia Sorento vs Renault Clio: najważniejsze różnice

Kia Sorento

  • wyraźnie większa moc
  • ledwo bardziej oszczędny
  • minimalnie szybszy od 0 do 100 km/h
  • istotnie większy bagażnik
szczegóły

Renault Clio

4,7 (1 Opinie)
oceń
  • zdecydowanie tańszy
  • zdecydowanie lżejszy
szczegóły

Wszystkie szczegóły dotyczące osiągów, zużycia paliwa, zasięgu i pojemności bagażnika znajdziesz w porównaniu technicznym poniżej – wraz z opiniami użytkowników o obu modelach.

By Achim Sedelmaier

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

Sorento

Koszty i zużycie

Porównanie ceny i zużycia paliwa często pokazuje największe różnice. Tu decyduje się, który model lepiej pasuje do budżetu.

Renault Clio jest zdecydowanie tańszy – jego cena zaczyna się od 87 400 zł , podczas gdy Kia Sorento kosztuje 240 200 zł . Różnica wynosi około 152 828 zł.

W spalaniu również widać różnice: Kia Sorento zużywa 3,9 L/100km i jest tym samym ledwo oszczędniejszy niż Renault Clio, który spala 4,1 L/100km. To około 0,2 L/100km różnicy.

Clio

Silnik i osiągi

Moc, moment obrotowy i przyspieszenie wiele mówią o tym, jak auto prowadzi się na co dzień. Tu widać, kto oferuje więcej dynamiki.

Pod względem mocy silnika Kia Sorento ma wyraźnie więcej mocy252 KM zamiast 158 KM. To różnica około 94 KM.

W przyspieszeniu 0–100 km/h Kia Sorento jest minimalnie szybszy – 8 s wobec 8,3 s. Różnica wynosi około 0,3 s sekundy.

Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: Kia Sorento ciągnie zdecydowanie mocniej – 440 Nm wobec 190 Nm. Różnica to około 250 Nm.

Sorento

Przestrzeń i praktyczność

Poza mocą liczy się też wygoda i funkcjonalność. Tu decyduje się, który samochód jest bardziej praktyczny i wszechstronny.

Miejsca siedzące: Kia Sorento oferuje więcej miejsc siedzących – 7 wobec 5.

Pod względem masy własnej Renault Clio jest zdecydowanie lżejszy – 1 202 kg wobec 1 855 kg. Różnica to około 653 kg.

Pod względem pojemności bagażnika Kia Sorento oferuje istotnie więcej miejsca – 705 L wobec 327 L. To różnica około 378 L litrów.

Pod względem ładowności Kia Sorento wypada odczuwalnie lepiej – 685 kg wobec 463 kg. Różnica to około 222 kg.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

Kia Sorento zapewnia sobie zwycięstwo wyraźną różnicą w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 240 200 zł
Sorento

Kia Sorento

  • Typ silnika : Hybryda pełna, Diesel, Hybryda plug-in
  • Skrzynia biegów : Automatyczna
  • Rodzaj napędu : Napęd na przednie koła, Napęd na cztery koła
  • Moc KM : 194 - 252 KM
  • Zużycie L/100km : 3,9 - 7 L/100km
  • Zasięg elektryczny : 55 km
Kia Sorento
Renault Clio

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

Kia Sorento

Kia Sorento to SUV, który nie próbuje udawać sportowca — stawia na przestrzeń, solidne wykonanie i wygodę dla całej rodziny. Nowoczesne wnętrze i przemyślane rozwiązania sprawiają, że podróże są przyjemne, a pasażerowie nie będą narzekać (chyba że lubią dramaty).

szczegóły

Renault Clio

Clio to mieszanka miejskiej zwinności i francuskiego wdzięku, która łatwo wkrada się w codzienne życie kierowcy. Przyjemne prowadzenie, przemyślane wnętrze i sympatyczna prezencja sprawiają, że to idealna propozycja dla tych, którzy chcą samochodu praktycznego, ale z charakterem i odrobiną uroku.

szczegóły
Kia Sorento
Renault Clio

Koszty i Zużycie

Cena
240 200 - 308 100 zł
Cena
87 400 - 121 200 zł
Zużycie L/100km
3,9 - 7 L/100km
Zużycie L/100km
4,1 - 5,2 L/100km
Zużycie kWh/100km
-
Zużycie kWh/100km
-
Zasięg elektryczny
55 km
Zasięg elektryczny
-
Pojemność baterii
-
Pojemność baterii
-
CO2
87 - 174 g/km
CO2
92 - 118 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
-
Pojemność zbiornika paliwa
-

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
SUV
Typ nadwozia
Hatchback
Miejsca siedzące
5 - 7
Miejsca siedzące
5
Drzwi
-
Drzwi
-
Masa własna
1 855 - 2 110 kg
Masa własna
1 202 - 1 316 kg
Pojemność bagażnika
175 - 705 L
Pojemność bagażnika
301 - 327 L
Długość
-
Długość
-
Szerokość
1 900 mm
Szerokość
1 768 mm
Wysokość
-
Wysokość
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Ładowność
162 - 685 kg
Ładowność
453 - 463 kg

Silnik i osiągi

Typ silnika
Hybryda pełna, Diesel, Hybryda plug-in
Typ silnika
Benzyna, Hybryda pełna
Skrzynia biegów
Automatyczna
Skrzynia biegów
Manuel, Automatyczna
Szczegóły skrzyni biegów
Automatyczna skrzynia biegów, Automatyczna dwusprzęgłowa
Szczegóły skrzyni biegów
Manualna skrzynia biegów, Automatyczna dwusprzęgłowa, Automatyczna skrzynia biegów
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła, Napęd na cztery koła
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła
Moc KM
194 - 252 KM
Moc KM
115 - 158 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
8 - 9,7 s
Przyspieszenie 0-100 km/h
8,3 - 10,3 s
Maksymalna prędkość
-
Maksymalna prędkość
-
Moment obrotowy
380 - 440 Nm
Moment obrotowy
190 Nm
Liczba cylindrów
4
Liczba cylindrów
3 - 4
Moc kW
142 - 212 kW
Moc kW
84 - 116 kW
Pojemność silnika
1 598 - 2 151 cm3
Pojemność silnika
1 199 - 1 789 cm3

Ogólne

Rok modelowy
2 025 - 2 026
Rok modelowy
2026
Klasa efektywności CO2
E, F, B
Klasa efektywności CO2
C, D, B
Marka
Kia
Marka
Renault
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.