VS

Lynk & Co 01 vs Kia PV5 porównanie

Porównaj moc (280 KM vs 163 KM), bagażnik i cenę (188 900 zł vs 168 200 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – Lynk & Co 01 czy Kia PV5.

Lynk & Co 01 vs Kia PV5: najważniejsze różnice

Lynk & Co 01

4,8 (4 Opinie)
oceń
  • istotnie większa moc
  • zauważalnie szybszy od 0 do 100 km/h
szczegóły

Kia PV5

  • nieco tańszy
  • znacznie większy zasięg elektryczny
  • niewiele lżejszy
  • wyraźnie bardziej większy bagażnik
szczegóły

Wszystkie szczegóły dotyczące osiągów, zużycia paliwa, zasięgu i pojemności bagażnika znajdziesz w porównaniu technicznym poniżej – wraz z opiniami użytkowników o obu modelach.

By Achim Sedelmaier

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

01

Koszty i zużycie

Cena i efektywność to kluczowe czynniki przy zakupie auta – właśnie tu często widać największe kontrasty.

Kia PV5 jest nieco tańszy – jego cena zaczyna się od 168 200 zł , podczas gdy Lynk & Co 01 kosztuje 188 900 zł . Różnica wynosi około 20 668 zł.

Pod względem zasięgu elektrycznego Kia PV5 wypada znacznie lepiej: osiąga do 416 km, czyli około 341 km więcej niż Lynk & Co 01.

PV5

Silnik i osiągi

Pod maską widać, który model jest bardziej sportowy i kto ma lepszy start.

Pod względem mocy silnika Lynk & Co 01 ma istotnie więcej mocy280 KM zamiast 163 KM. To różnica około 117 KM.

W przyspieszeniu 0–100 km/h Lynk & Co 01 jest zauważalnie szybszy – 7,7 s wobec 10,6 s. Różnica wynosi około 2,9 s sekundy.

Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: Lynk & Co 01 ciągnie znacznie mocniej – 535 Nm wobec 250 Nm. Różnica to około 285 Nm.

01

Przestrzeń i praktyczność

Poza mocą liczy się też wygoda i funkcjonalność. Tu decyduje się, który samochód jest bardziej praktyczny i wszechstronny.

Oba samochody oferują miejsce dla 5 osób.

Pod względem masy własnej Kia PV5 jest niewiele lżejszy – 1 860 kg wobec 1 935 kg. Różnica to około 75 kg.

Pod względem pojemności bagażnika Kia PV5 oferuje wyraźnie bardziej więcej miejsca – 1 330 L wobec 466 L. To różnica około 864 L litrów.

Pod względem ładowności Kia PV5 wypada zdecydowanie lepiej – 790 kg wobec 415 kg. Różnica to około 375 kg.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

Kia PV5 jest zdecydowanie lepszy w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 168 200 zł
PV5

Kia PV5

  • Typ silnika : Elektryczny
  • Skrzynia biegów : Automatyczna
  • Rodzaj napędu : Napęd na przednie koła
  • Moc KM : 121 - 163 KM
  • Zużycie kWh/100km : 19 - 19,3 kWh/100km
  • Zasięg elektryczny : 295 - 416 km
Lynk & Co 01
Kia PV5

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

Lynk & Co 01

Lynk & Co 01 to SUV, który od pierwszego spojrzenia kusi miejską nonszalancją i wnętrzem zaprojektowanym pod wygodę oraz bezproblemową łączność ze smartfonem. Jazda nim jest przyjemna i bezpretensjonalna — idealna dla tych, którzy wolą auto z charakterem i skandynawsko‑chińskim luzem zamiast kolejnego „wszyscy tacy sami”.

szczegóły

Kia PV5

Kia PV5 to samochód, który od pierwszego spojrzenia pokazuje, że styl i praktyczność potrafią iść w parze — pewne linie nadwozia i przemyślane wnętrze sprawiają, że codzienne obowiązki stają się przyjemniejsze. Dla kupującego oznacza to komfortową, oszczędną jazdę bez zbędnego komplikowania życia, z miejscem na wszystko, czego potrzebujesz na mieście i w trasie, i odrobiną humoru zamiast napuszonych obietnic.

szczegóły
Lynk & Co 01
Kia PV5

Koszty i Zużycie

Cena
188 900 - 206 400 zł
Cena
168 200 - 199 400 zł
Zużycie L/100km
0,9 L/100km
Zużycie L/100km
-
Zużycie kWh/100km
-
Zużycie kWh/100km
19 - 19,3 kWh/100km
Zasięg elektryczny
75 km
Zasięg elektryczny
295 - 416 km
Pojemność baterii
-
Pojemność baterii
-
CO2
20 g/km
CO2
0 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
-
Pojemność zbiornika paliwa
-

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
SUV
Typ nadwozia
Van, Bus
Miejsca siedzące
5
Miejsca siedzące
2 - 5
Drzwi
-
Drzwi
-
Masa własna
1 935 kg
Masa własna
1 860 - 2 145 kg
Pojemność bagażnika
466 L
Pojemność bagażnika
1 330 L
Długość
-
Długość
-
Szerokość
1 860 mm
Szerokość
1 895 mm
Wysokość
-
Wysokość
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Ładowność
415 kg
Ładowność
455 - 790 kg

Silnik i osiągi

Typ silnika
Hybryda plug-in
Typ silnika
Elektryczny
Skrzynia biegów
Automatyczna
Skrzynia biegów
Automatyczna
Szczegóły skrzyni biegów
Automatyczna skrzynia biegów
Szczegóły skrzyni biegów
Reduktor
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła
Moc KM
280 KM
Moc KM
121 - 163 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
7,7 s
Przyspieszenie 0-100 km/h
10,6 - 16,2 s
Maksymalna prędkość
-
Maksymalna prędkość
-
Moment obrotowy
535 Nm
Moment obrotowy
250 Nm
Liczba cylindrów
4
Liczba cylindrów
-
Moc kW
206 kW
Moc kW
89 - 120 kW
Pojemność silnika
1 499 cm3
Pojemność silnika
-

Ogólne

Rok modelowy
2024
Rok modelowy
2025
Klasa efektywności CO2
B
Klasa efektywności CO2
A
Marka
Lynk & Co
Marka
Kia
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.