VS

MG Marvel R vs VW Tayron porównanie

Porównaj moc (288 KM vs 272 KM), bagażnik i cenę (206 400 zł vs 206 100 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – MG Marvel R czy VW Tayron.

MG Marvel R vs VW Tayron: najważniejsze różnice

MG Marvel R

4,4 (1 Opinie)
oceń
  • niewiele większa moc
  • zdecydowanie większy zasięg elektryczny
  • wyraźnie szybszy od 0 do 100 km/h
szczegóły

VW Tayron

4,5 (5 Opinie)
oceń
  • minimalnie tańszy
  • prawie niezauważalnie lżejszy
  • wyraźnie bardziej większy bagażnik
szczegóły

Wszystkie szczegóły dotyczące osiągów, zużycia paliwa, zasięgu i pojemności bagażnika znajdziesz w porównaniu technicznym poniżej – wraz z opiniami użytkowników o obu modelach.

By Achim Sedelmaier

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

Marvel R

Koszty i zużycie

Cena i efektywność to kluczowe czynniki przy zakupie auta – właśnie tu często widać największe kontrasty.

VW Tayron jest minimalnie tańszy – jego cena zaczyna się od 206 100 zł , podczas gdy MG Marvel R kosztuje 206 400 zł . Różnica wynosi około 286 zł.

Pod względem zasięgu elektrycznego MG Marvel R wypada zdecydowanie lepiej: osiąga do 402 km, czyli około 279 km więcej niż VW Tayron.

Tayron

Silnik i osiągi

Moc, moment i przyspieszenie to klasyczne parametry, na których skupiają się entuzjaści – tu widać ciekawe różnice.

Pod względem mocy silnika MG Marvel R ma niewiele więcej mocy288 KM zamiast 272 KM. To różnica około 16 KM.

W przyspieszeniu 0–100 km/h MG Marvel R jest wyraźnie szybszy – 4,9 s wobec 6,1 s. Różnica wynosi około 1,2 s sekundy.

Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: MG Marvel R ciągnie wyraźnie mocniej – 665 Nm wobec 400 Nm. Różnica to około 265 Nm.

Marvel R

Przestrzeń i praktyczność

Wnętrze, bagażnik i ładowność mają kluczowe znaczenie w codziennym użytkowaniu. Liczy się komfort i elastyczność.

Oba samochody oferują miejsce dla 5 osób.

Pod względem masy własnej VW Tayron jest prawie niezauważalnie lżejszy – 1 682 kg wobec 1 810 kg. Różnica to około 128 kg.

Pod względem pojemności bagażnika VW Tayron oferuje wyraźnie bardziej więcej miejsca – 885 L wobec 357 L. To różnica około 528 L litrów.

Pod względem ładowności VW Tayron wypada trochę lepiej – 573 kg wobec 478 kg. Różnica to około 95 kg.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

MG Marvel R nie daje rywalowi większych szans w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 206 400 zł
Marvel R

MG Marvel R

  • Typ silnika : Elektryczny
  • Skrzynia biegów : Automatyczna
  • Rodzaj napędu : Napęd na tylne koła, Napęd na cztery koła
  • Moc KM : 180 - 288 KM
  • Zużycie kWh/100km : 19,4 - 20,9 kWh/100km
  • Zasięg elektryczny : 370 - 402 km
MG Marvel R
VW Tayron

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

MG Marvel R

MG Marvel R to elektryczny SUV, który nie boi się designu — odważne linie i starannie wykończone wnętrze sprawiają, że wygląda drożej, niż kosztuje. Dla kierowców szukających praktycznego, dobrze wyposażonego auta na co dzień Marvel R to rozsądny wybór łączący komfort i nowoczesne rozwiązania, a przy tym nie próbuje udawać sportowego bolidu.

szczegóły

VW Tayron

Tayron to wyważony SUV Volkswagena: eleganckie kształty, przestronne wnętrze i solidne wykonanie dają pewność i codzienny komfort. Idealny dla tych, którzy cenią praktyczność z odrobiną klasy — auto, które nie musi krzyczeć, żeby zrobić wrażenie.

szczegóły
MG Marvel R
VW Tayron

Koszty i Zużycie

Cena
206 400 - 224 000 zł
Cena
206 100 - 287 000 zł
Zużycie L/100km
-
Zużycie L/100km
1,5 - 8,5 L/100km
Zużycie kWh/100km
19,4 - 20,9 kWh/100km
Zużycie kWh/100km
-
Zasięg elektryczny
370 - 402 km
Zasięg elektryczny
116 - 123 km
Pojemność baterii
66,1 kWh
Pojemność baterii
-
CO2
0 g/km
CO2
33 - 192 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
-
Pojemność zbiornika paliwa
-

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
SUV
Typ nadwozia
SUV
Miejsca siedzące
5
Miejsca siedzące
5
Drzwi
5
Drzwi
-
Masa własna
1 810 - 1 920 kg
Masa własna
1 682 - 1 948 kg
Pojemność bagażnika
357 L
Pojemność bagażnika
705 - 885 L
Długość
4 674 mm
Długość
-
Szerokość
1 919 mm
Szerokość
1 853 - 1 866 mm
Wysokość
1 613 mm
Wysokość
-
Maksymalna pojemność bagażnika
1 396 L
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Ładowność
453 - 478 kg
Ładowność
489 - 573 kg

Silnik i osiągi

Typ silnika
Elektryczny
Typ silnika
Mild Hybrid Benzyna, Diesel, Benzyna, Hybryda plug-in
Skrzynia biegów
Automatyczna
Skrzynia biegów
Automatyczna
Szczegóły skrzyni biegów
-
Szczegóły skrzyni biegów
Automatyczna dwusprzęgłowa
Rodzaj napędu
Napęd na tylne koła, Napęd na cztery koła
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła, Napęd na cztery koła
Moc KM
180 - 288 KM
Moc KM
150 - 272 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
4,9 - 7,9 s
Przyspieszenie 0-100 km/h
6,1 - 9,7 s
Maksymalna prędkość
200 km/h
Maksymalna prędkość
-
Moment obrotowy
410 - 665 Nm
Moment obrotowy
250 - 400 Nm
Liczba cylindrów
-
Liczba cylindrów
4
Moc kW
132 - 212 kW
Moc kW
110 - 200 kW
Pojemność silnika
-
Pojemność silnika
1 498 - 1 984 cm3

Ogólne

Rok modelowy
2021
Rok modelowy
2 025 - 2 026
Klasa efektywności CO2
A
Klasa efektywności CO2
E, F, G, B
Marka
MG
Marka
VW
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.