VS

Opel Rocks Electric vs NIO EL8 porównanie

Porównaj moc (8 KM vs 653 KM), bagażnik i cenę (35 100 zł vs 364 200 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – Opel Rocks Electric czy NIO EL8.

Opel Rocks Electric vs NIO EL8: najważniejsze różnice

Opel Rocks Electric

  • znacznie tańszy
  • zdecydowanie lżejszy
szczegóły

NIO EL8

  • istotnie większa moc
  • znacznie większy zasięg elektryczny
  • wyraźnie bardziej większy bagażnik
szczegóły

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

Rocks Electric

Koszty i zużycie

Cena zakupu i efektywność to często pierwsze kryteria przy wyborze auta. Tutaj widać, który model lepiej wypada w dłuższej perspektywie – przy tankowaniu, ładowaniu lub zakupie.

Opel Rocks Electric jest znacznie tańszy – jego cena zaczyna się od 35 100 zł , podczas gdy NIO EL8 kosztuje 364 200 zł . Różnica wynosi około 329 069 zł.

Pod względem zasięgu elektrycznego NIO EL8 wypada znacznie lepiej: osiąga do 510 km, czyli około 435 km więcej niż Opel Rocks Electric.

EL8

Silnik i osiągi

Moc, moment obrotowy i przyspieszenie wiele mówią o tym, jak auto prowadzi się na co dzień. Tu widać, kto oferuje więcej dynamiki.

Pod względem mocy silnika NIO EL8 ma istotnie więcej mocy653 KM zamiast 8 KM. To różnica około 645 KM.

Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: NIO EL8 ciągnie znacznie mocniej – 850 Nm wobec 40 Nm. Różnica to około 810 Nm.

Przestrzeń i praktyczność

Poza mocą liczy się też wygoda i funkcjonalność. Tu decyduje się, który samochód jest bardziej praktyczny i wszechstronny.

Miejsca siedzące: NIO EL8 oferuje więcej miejsc siedzących – 6 wobec 2.

Pod względem masy własnej Opel Rocks Electric jest zdecydowanie lżejszy – 558 kg wobec 2 613 kg. Różnica to około 2 055 kg.

Pod względem pojemności bagażnika NIO EL8 oferuje wyraźnie bardziej więcej miejsca – 265 L wobec 63 L. To różnica około 202 L litrów.

Pod względem ładowności NIO EL8 wypada istotnie lepiej – 577 kg wobec 142 kg. Różnica to około 435 kg.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

Opel Rocks Electric wygrywa pojedynek wyraźnie w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 35 100 zł
Rocks Electric

Opel Rocks Electric

  • Typ silnika Elektryczny
  • Skrzynia biegów Automatyczna
  • Rodzaj napędu Napęd na przednie koła
  • Moc KM 8 KM
  • Zasięg elektryczny 75 km
Opel Rocks Electric
NIO EL8

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

Opel Rocks Electric

Opel Rocks-e to miejski maluch elektryczny, który chętnie wkrada się w ciasne uliczki i z łatwością parkuje tam, gdzie większe auta się poddają. Przyjemny w prowadzeniu i tani w użytkowaniu, sprawdzi się znakomicie jako drugi samochód do miasta — pamiętaj jednak, że to kompaktowe auto, nie pełnowymiarowy SUV.

szczegóły

NIO EL8

NIO EL8 to elektryczny SUV z ambicjami luksusowego towarzysza podróży, który kusi przestronnym, nowoczesnym wnętrzem i bogatym pakietem cyfrowych rozwiązań. Jazda nim daje poczucie gładkiej pewności na drodze, a drobne technologiczne sztuczki sprawiają, że codzienne dojazdy przestają być nudne.

szczegóły
Opel Rocks Electric
NIO EL8

Koszty i Zużycie

Cena
35 100 - 38 600 zł
Cena
364 200 - 465 200 zł
Zużycie L/100km
-
Zużycie L/100km
-
Zużycie kWh/100km
-
Zużycie kWh/100km
21,2 - 22 kWh/100km
Zasięg elektryczny
75 km
Zasięg elektryczny
390 - 510 km
Pojemność baterii
-
Pojemność baterii
73,5 - 90 kWh
CO2
0 g/km
CO2
0 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
-
Pojemność zbiornika paliwa
-

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
Hatchback
Typ nadwozia
SUV
Miejsca siedzące
2
Miejsca siedzące
6
Drzwi
-
Drzwi
5
Masa własna
558 kg
Masa własna
2 613 - 2 633 kg
Pojemność bagażnika
63 L
Pojemność bagażnika
265 L
Długość
-
Długość
5 099 mm
Szerokość
1 388 mm
Szerokość
1 989 mm
Wysokość
-
Wysokość
1 750 mm
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Maksymalna pojemność bagażnika
810 L
Ładowność
142 kg
Ładowność
557 - 577 kg

Silnik i osiągi

Typ silnika
Elektryczny
Typ silnika
Elektryczny
Skrzynia biegów
Automatyczna
Skrzynia biegów
Automatyczna
Szczegóły skrzyni biegów
Reduktor
Szczegóły skrzyni biegów
Reduktor
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła
Rodzaj napędu
Napęd na cztery koła
Moc KM
8 KM
Moc KM
653 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
-
Przyspieszenie 0-100 km/h
4,1 s
Maksymalna prędkość
-
Maksymalna prędkość
200 km/h
Moment obrotowy
40 Nm
Moment obrotowy
850 Nm
Liczba cylindrów
-
Liczba cylindrów
-
Moc kW
6 kW
Moc kW
480 kW
Pojemność silnika
-
Pojemność silnika
-

Ogólne

Rok modelowy
2025
Rok modelowy
2024
Klasa efektywności CO2
A
Klasa efektywności CO2
A
Marka
Opel
Marka
NIO
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.