VS

Peugeot Rifter vs Toyota Corolla Touring Sports porównanie

Porównaj moc (130 KM vs 178 KM), bagażnik i cenę (117 200 zł vs 151 700 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – Peugeot Rifter czy Toyota Corolla Touring Sports.

Peugeot Rifter vs Toyota Corolla Touring Sports: najważniejsze różnice

Peugeot Rifter

4,6 (2 Opinie)
oceń
  • zauważalnie tańszy
szczegóły

Toyota Corolla Touring Sports

4,7 (1 Opinie)
oceń
  • wyraźnie większa moc
  • wyraźnie bardziej oszczędny
  • wyraźnie bardziej szybszy od 0 do 100 km/h
  • prawie niezauważalnie lżejszy
szczegóły

Wszystkie szczegóły dotyczące osiągów, zużycia paliwa, zasięgu i pojemności bagażnika znajdziesz w porównaniu technicznym poniżej – wraz z opiniami użytkowników o obu modelach.

By Achim Sedelmaier

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

Rifter

Koszty i zużycie

Cena i efektywność to kluczowe czynniki przy zakupie auta – właśnie tu często widać największe kontrasty.

Peugeot Rifter jest zauważalnie tańszy – jego cena zaczyna się od 117 200 zł , podczas gdy Toyota Corolla Touring Sports kosztuje 151 700 zł . Różnica wynosi około 34 572 zł.

W spalaniu również widać różnice: Toyota Corolla Touring Sports zużywa 4,4 L/100km i jest tym samym wyraźnie oszczędniejszy niż Peugeot Rifter, który spala 5,4 L/100km. To około 1 L/100km różnicy.

Corolla Touring Sports

Silnik i osiągi

Moc, moment obrotowy i przyspieszenie wiele mówią o tym, jak auto prowadzi się na co dzień. Tu widać, kto oferuje więcej dynamiki.

Pod względem mocy silnika Toyota Corolla Touring Sports ma wyraźnie więcej mocy178 KM zamiast 130 KM. To różnica około 48 KM.

W przyspieszeniu 0–100 km/h Toyota Corolla Touring Sports jest wyraźnie bardziej szybszy – 7,5 s wobec 11,3 s. Różnica wynosi około 3,8 s sekundy.

Rifter

Przestrzeń i praktyczność

Samochód rodzinny czy codzienny towarzysz – który oferuje więcej miejsca, komfortu i elastyczności?

Miejsca siedzące: Peugeot Rifter oferuje więcej miejsc siedzących – 7 wobec 5.

Pod względem masy własnej Toyota Corolla Touring Sports jest prawie niezauważalnie lżejszy – 1 485 kg wobec 1 498 kg. Różnica to około 13 kg.

Pod względem ładowności Peugeot Rifter wypada istotnie lepiej – 814 kg wobec 440 kg. Różnica to około 374 kg.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

Toyota Corolla Touring Sports nie daje rywalowi większych szans w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 151 700 zł
Corolla Touring Sports

Toyota Corolla Touring Sports

  • Typ silnika : Hybryda pełna
  • Skrzynia biegów : Automatyczna
  • Rodzaj napędu : Napęd na przednie koła
  • Moc KM : 140 - 178 KM
  • Zużycie L/100km : 4,4 L/100km
Peugeot Rifter
Toyota Corolla Touring Sports

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

Peugeot Rifter

Rifter to praktyczny kombivan, który łączy użytkową przestrzeń z miejską zwinnością, idealny dla rodzin i aktywnych osób szukających funkcjonalności bez zbytecznego gadżeciarstwa. Wnętrze jest pomysłowo zaprojektowane, a zawieszenie pochłania nierówności drogi zaskakująco dobrze — jeśli chcesz auta, które nie udaje luksusu, tylko robi swoją robotę, Rifter zrobi to z uśmiechem.

szczegóły

Toyota Corolla Touring Sports

Corolla Touring Sports to dopracowane kombi, które łączy praktyczne wnętrze i przyjemne prowadzenie z typową dla Toyoty niezawodnością. Dla osób szukających samochodu do codziennych obowiązków i weekendowych eskapad to rozsądny wybór — praktyczny bez zbędnego zadęcia, a przy tym z odrobiną charakteru.

szczegóły
Peugeot Rifter
Toyota Corolla Touring Sports

Koszty i Zużycie

Cena
117 200 - 154 100 zł
Cena
151 700 - 186 400 zł
Zużycie L/100km
5,4 - 6,5 L/100km
Zużycie L/100km
4,4 L/100km
Zużycie kWh/100km
-
Zużycie kWh/100km
-
Zasięg elektryczny
-
Zasięg elektryczny
-
Pojemność baterii
-
Pojemność baterii
-
CO2
142 - 157 g/km
CO2
100 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
-
Pojemność zbiornika paliwa
43 L

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
Kombi z wysokim dachem
Typ nadwozia
Kombi
Miejsca siedzące
5 - 7
Miejsca siedzące
5
Drzwi
-
Drzwi
5
Masa własna
1 498 - 1 694 kg
Masa własna
1 485 - 1 515 kg
Pojemność bagażnika
-
Pojemność bagażnika
581 - 596 L
Długość
-
Długość
4 650 mm
Szerokość
1 848 mm
Szerokość
1 790 mm
Wysokość
-
Wysokość
1 435 mm
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Maksymalna pojemność bagażnika
1 591 - 1 606 L
Ładowność
518 - 814 kg
Ładowność
400 - 440 kg

Silnik i osiągi

Typ silnika
Benzyna, Diesel
Typ silnika
Hybryda pełna
Skrzynia biegów
Manuel, Automatyczna
Skrzynia biegów
Automatyczna
Szczegóły skrzyni biegów
Manualna skrzynia biegów, Automatyczna skrzynia biegów
Szczegóły skrzyni biegów
Skrzynia CVT
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła
Moc KM
102 - 130 KM
Moc KM
140 - 178 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
11,3 - 13,5 s
Przyspieszenie 0-100 km/h
7,5 - 9,2 s
Maksymalna prędkość
-
Maksymalna prędkość
180 km/h
Moment obrotowy
205 - 300 Nm
Moment obrotowy
-
Liczba cylindrów
3 - 4
Liczba cylindrów
4
Moc kW
75 - 96 kW
Moc kW
103 - 131 kW
Pojemność silnika
1 199 - 1 499 cm3
Pojemność silnika
1 798 - 1 987 cm3

Ogólne

Rok modelowy
2026
Rok modelowy
2025
Klasa efektywności CO2
E, F
Klasa efektywności CO2
C
Marka
Peugeot
Marka
Toyota
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.