VS

Renault Captur vs Skoda Superb Limousine porównanie

Porównaj moc (158 KM vs 272 KM), bagażnik i cenę (109 600 zł vs 179 700 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – Renault Captur czy Skoda Superb Limousine.

Renault Captur vs Skoda Superb Limousine: najważniejsze różnice

Renault Captur

4,8 (6 Opinie)
oceń
  • zdecydowanie tańszy
  • trochę lżejszy
szczegóły

Skoda Superb Limousine

4,4 (1 Opinie)
oceń
  • wyraźnie bardziej większa moc
  • znacznie bardziej oszczędny
  • istotnie szybszy od 0 do 100 km/h
  • odczuwalnie większy bagażnik
szczegóły

Wszystkie szczegóły dotyczące osiągów, zużycia paliwa, zasięgu i pojemności bagażnika znajdziesz w porównaniu technicznym poniżej – wraz z opiniami użytkowników o obu modelach.

By Achim Sedelmaier

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

Captur

Koszty i zużycie

Porównanie ceny i zużycia paliwa często pokazuje największe różnice. Tu decyduje się, który model lepiej pasuje do budżetu.

Renault Captur jest zdecydowanie tańszy – jego cena zaczyna się od 109 600 zł , podczas gdy Skoda Superb Limousine kosztuje 179 700 zł . Różnica wynosi około 70 066 zł.

W spalaniu również widać różnice: Skoda Superb Limousine zużywa 1,2 L/100km i jest tym samym znacznie oszczędniejszy niż Renault Captur, który spala 4,4 L/100km. To około 3,2 L/100km różnicy.

Superb Limousine

Silnik i osiągi

Pod maską widać, który model jest bardziej sportowy i kto ma lepszy start.

Pod względem mocy silnika Skoda Superb Limousine ma wyraźnie bardziej więcej mocy272 KM zamiast 158 KM. To różnica około 114 KM.

W przyspieszeniu 0–100 km/h Skoda Superb Limousine jest istotnie szybszy – 5,6 s wobec 8,9 s. Różnica wynosi około 3,3 s sekundy.

Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: Skoda Superb Limousine ciągnie wyraźnie mocniej – 400 Nm wobec 265 Nm. Różnica to około 135 Nm.

Captur

Przestrzeń i praktyczność

Wnętrze, bagażnik i ładowność mają kluczowe znaczenie w codziennym użytkowaniu. Liczy się komfort i elastyczność.

Oba samochody oferują miejsce dla 5 osób.

Pod względem masy własnej Renault Captur jest trochę lżejszy – 1 323 kg wobec 1 559 kg. Różnica to około 236 kg.

Pod względem pojemności bagażnika Skoda Superb Limousine oferuje odczuwalnie więcej miejsca – 645 L wobec 422 L. To różnica około 223 L litrów.

Pod względem ładowności Skoda Superb Limousine wypada odczuwalnie lepiej – 580 kg wobec 453 kg. Różnica to około 127 kg.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

Skoda Superb Limousine nie daje rywalowi większych szans w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 179 700 zł
Superb Limousine

Skoda Superb Limousine

  • Typ silnika : Benzyna, Mild Hybrid Benzyna, Diesel, Hybryda plug-in
  • Skrzynia biegów : Automatyczna
  • Rodzaj napędu : Napęd na przednie koła, Napęd na cztery koła
  • Moc KM : 150 - 272 KM
  • Zużycie L/100km : 1,2 - 7,7 L/100km
  • Zasięg elektryczny : 131 - 140 km
Renault Captur
Skoda Superb Limousine

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

Renault Captur

Captur to wszechstronny miejski crossover, który łączy praktyczność i styl oraz daje komfortowe wrażenia z jazdy na co dzień. Sprawdzi się dobrze zarówno przy codziennych dojazdach, jak i podczas dłuższych wyjazdów, oferując przestronne wnętrze i dopracowane rozwiązania użytkowe.

szczegóły

Skoda Superb Limousine

Skoda Superb to limuzyna, która łączy elegancki charakter z codzienną praktycznością — wsiada się do niej jak do auta z wyższej półki, a jednocześnie działa bez udziwnień. To wybór dla osób ceniących przestrzeń, wygodę i sprytne rozwiązania, które ułatwiają życie bez robienia show.

szczegóły
Renault Captur
Skoda Superb Limousine

Koszty i Zużycie

Cena
109 600 - 145 600 zł
Cena
179 700 - 266 900 zł
Zużycie L/100km
4,4 - 6 L/100km
Zużycie L/100km
1,2 - 7,7 L/100km
Zużycie kWh/100km
-
Zużycie kWh/100km
-
Zasięg elektryczny
-
Zasięg elektryczny
131 - 140 km
Pojemność baterii
-
Pojemność baterii
-
CO2
100 - 137 g/km
CO2
26 - 175 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
-
Pojemność zbiornika paliwa
-

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
SUV
Typ nadwozia
Sedan
Miejsca siedzące
5
Miejsca siedzące
5
Drzwi
-
Drzwi
-
Masa własna
1 323 - 1 441 kg
Masa własna
1 559 - 1 896 kg
Pojemność bagażnika
326 - 422 L
Pojemność bagażnika
486 - 645 L
Długość
-
Długość
-
Szerokość
1 797 mm
Szerokość
1 849 mm
Wysokość
-
Wysokość
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Ładowność
447 - 453 kg
Ładowność
441 - 580 kg

Silnik i osiągi

Typ silnika
Hybryda pełna, Benzyna, Mild Hybrid Benzyna
Typ silnika
Benzyna, Mild Hybrid Benzyna, Diesel, Hybryda plug-in
Skrzynia biegów
Automatyczna, Manuel
Skrzynia biegów
Automatyczna
Szczegóły skrzyni biegów
Automatyczna skrzynia biegów, Manualna skrzynia biegów, Automatyczna dwusprzęgłowa
Szczegóły skrzyni biegów
Automatyczna dwusprzęgłowa
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła, Napęd na cztery koła
Moc KM
115 - 158 KM
Moc KM
150 - 272 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
8,9 - 12,3 s
Przyspieszenie 0-100 km/h
5,6 - 9,2 s
Maksymalna prędkość
-
Maksymalna prędkość
-
Moment obrotowy
160 - 265 Nm
Moment obrotowy
250 - 400 Nm
Liczba cylindrów
3 - 4
Liczba cylindrów
4
Moc kW
84 - 116 kW
Moc kW
110 - 200 kW
Pojemność silnika
1 199 - 1 789 cm3
Pojemność silnika
1 498 - 1 984 cm3

Ogólne

Rok modelowy
2025
Rok modelowy
2 024 - 2 026
Klasa efektywności CO2
C, D, E
Klasa efektywności CO2
E, D, F, B
Marka
Renault
Marka
Skoda
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.