VS

Renault R5 vs GWM HAVAL Jolion Pro porównanie

Porównaj moc (150 KM vs 177 KM), bagażnik i cenę (123 000 zł vs 109 800 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – Renault R5 czy GWM HAVAL Jolion Pro.

Renault R5 vs GWM HAVAL Jolion Pro: najważniejsze różnice

Renault R5

5 (1 Opinie)
oceń
  • nieco lżejszy
szczegóły

GWM HAVAL Jolion Pro

  • nieco tańszy
  • nieco większa moc
  • minimalnie szybszy od 0 do 100 km/h
szczegóły

Wszystkie szczegóły dotyczące osiągów, zużycia paliwa, zasięgu i pojemności bagażnika znajdziesz w porównaniu technicznym poniżej – wraz z opiniami użytkowników o obu modelach.

By Achim Sedelmaier

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

R5

Koszty i zużycie

Cena i efektywność to kluczowe czynniki przy zakupie auta – właśnie tu często widać największe kontrasty.

GWM HAVAL Jolion Pro jest nieco tańszy – jego cena zaczyna się od 109 800 zł , podczas gdy Renault R5 kosztuje 123 000 zł . Różnica wynosi około 13 223 zł.

HAVAL Jolion Pro

Silnik i osiągi

Moc, moment obrotowy i przyspieszenie wiele mówią o tym, jak auto prowadzi się na co dzień. Tu widać, kto oferuje więcej dynamiki.

Pod względem mocy silnika GWM HAVAL Jolion Pro ma nieco więcej mocy177 KM zamiast 150 KM. To różnica około 27 KM.

W przyspieszeniu 0–100 km/h GWM HAVAL Jolion Pro jest minimalnie szybszy – 7,9 s wobec 8 s. Różnica wynosi około 0,1 s sekundy.

Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: GWM HAVAL Jolion Pro ciągnie minimalnie mocniej – 270 Nm wobec 245 Nm. Różnica to około 25 Nm.

R5

Przestrzeń i praktyczność

Wnętrze, bagażnik i ładowność mają kluczowe znaczenie w codziennym użytkowaniu. Liczy się komfort i elastyczność.

Oba samochody oferują miejsce dla 5 osób.

Pod względem masy własnej Renault R5 jest nieco lżejszy – 1 447 kg wobec 1 595 kg. Różnica to około 148 kg.

Pod względem ładowności Renault R5 wypada widocznie lepiej – 418 kg wobec 330 kg. Różnica to około 88 kg.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

Renault R5 przewyższa rywala w niemal każdym aspekcie w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 123 000 zł
R5

Renault R5

  • Typ silnika : Elektryczny
  • Skrzynia biegów : Automatyczna
  • Rodzaj napędu : Napęd na przednie koła
  • Moc KM : 122 - 150 KM
  • Zużycie kWh/100km : 14,8 - 15,2 kWh/100km
  • Zasięg elektryczny : 307 - 405 km
Renault R5
GWM HAVAL Jolion Pro

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

Renault R5

R5 to samochód z charakterem — majaczy nutą retro, ale nie boi się nowoczesnych rozwiązań, więc pasuje zarówno fanom stylu, jak i osobom szukającym praktycznego auta do miasta. Za kierownicą szybko poczujesz, że to auto nie bierze wszystkiego na poważnie: parkowanie staje się zabawą, a codzienne dojazdy nabierają lekkości.

szczegóły

GWM HAVAL Jolion Pro

Haval Jolion Pro to sensowny, dobrze zmontowany crossover, który nie krzyczy o uwagę, za to na co dzień sprawdza się bez dramatów — komfortowo i przewidywalnie. Wersja Pro daje zapewnienie o bogatszym wyposażeniu, rozsądnych kosztach utrzymania i technologii, która ułatwia życie kierowcy, więc jeśli szukasz praktycznego auta z charakterem, warto się mu przyjrzeć.

szczegóły
Renault R5
GWM HAVAL Jolion Pro

Koszty i Zużycie

Cena
123 000 - 137 900 zł
Cena
109 800 - 121 600 zł
Zużycie L/100km
-
Zużycie L/100km
7,4 L/100km
Zużycie kWh/100km
14,8 - 15,2 kWh/100km
Zużycie kWh/100km
-
Zasięg elektryczny
307 - 405 km
Zasięg elektryczny
-
Pojemność baterii
-
Pojemność baterii
-
CO2
0 g/km
CO2
167 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
-
Pojemność zbiornika paliwa
-

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
Hatchback
Typ nadwozia
SUV
Miejsca siedzące
5
Miejsca siedzące
5
Drzwi
-
Drzwi
-
Masa własna
1 447 - 1 524 kg
Masa własna
1 595 kg
Pojemność bagażnika
326 L
Pojemność bagażnika
-
Długość
-
Długość
-
Szerokość
1 744 mm
Szerokość
1 898 mm
Wysokość
-
Wysokość
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Ładowność
396 - 418 kg
Ładowność
330 kg

Silnik i osiągi

Typ silnika
Elektryczny
Typ silnika
Benzyna
Skrzynia biegów
Automatyczna
Skrzynia biegów
Automatyczna
Szczegóły skrzyni biegów
Reduktor
Szczegóły skrzyni biegów
Automatyczna dwusprzęgłowa
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła
Moc KM
122 - 150 KM
Moc KM
177 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
8 - 9 s
Przyspieszenie 0-100 km/h
7,9 s
Maksymalna prędkość
-
Maksymalna prędkość
-
Moment obrotowy
225 - 245 Nm
Moment obrotowy
270 Nm
Liczba cylindrów
-
Liczba cylindrów
4
Moc kW
90 - 110 kW
Moc kW
130 kW
Pojemność silnika
-
Pojemność silnika
1 499 cm3

Ogólne

Rok modelowy
2025
Rok modelowy
2026
Klasa efektywności CO2
A
Klasa efektywności CO2
F
Marka
Renault
Marka
GWM
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.