VS

Abarth 500 595 695 vs Renault Clio porównanie

Porównaj moc (155 KM vs 158 KM), bagażnik i cenę (166 900 zł vs 87 400 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – Abarth 500 595 695 czy Renault Clio.

Abarth 500 595 695 vs Renault Clio: najważniejsze różnice

Abarth 500 595 695

  • w niewielkim stopniu szybszy od 0 do 100 km/h
szczegóły

Renault Clio

4,7 (1 Opinie)
oceń
  • znacznie tańszy
  • niewiele większa moc
  • trochę lżejszy
  • znacznie większy bagażnik
szczegóły

Wszystkie szczegóły dotyczące osiągów, zużycia paliwa, zasięgu i pojemności bagażnika znajdziesz w porównaniu technicznym poniżej – wraz z opiniami użytkowników o obu modelach.

By Achim Sedelmaier

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

500 595 695

Koszty i zużycie

W kwestii ekonomii oba modele pokazują ciekawe różnice.

Renault Clio jest znacznie tańszy – jego cena zaczyna się od 87 400 zł , podczas gdy Abarth 500 595 695 kosztuje 166 900 zł . Różnica wynosi około 79 467 zł.

Clio

Silnik i osiągi

Moc, moment i przyspieszenie to klasyczne parametry, na których skupiają się entuzjaści – tu widać ciekawe różnice.

Pod względem mocy silnika Renault Clio ma niewiele więcej mocy158 KM zamiast 155 KM. To różnica około 3 KM.

W przyspieszeniu 0–100 km/h Abarth 500 595 695 jest w niewielkim stopniu szybszy – 7 s wobec 8,3 s. Różnica wynosi około 1,3 s sekundy.

Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: Abarth 500 595 695 ciągnie w niewielkim stopniu mocniej – 235 Nm wobec 190 Nm. Różnica to około 45 Nm.

500 595 695

Przestrzeń i praktyczność

Poza mocą liczy się też wygoda i funkcjonalność. Tu decyduje się, który samochód jest bardziej praktyczny i wszechstronny.

Miejsca siedzące: Renault Clio oferuje więcej miejsc siedzących – 5 wobec 4.

Pod względem masy własnej Renault Clio jest trochę lżejszy – 1 202 kg wobec 1 410 kg. Różnica to około 208 kg.

Pod względem pojemności bagażnika Renault Clio oferuje znacznie więcej miejsca – 327 L wobec 185 L. To różnica około 142 L litrów.

Pod względem ładowności Renault Clio wypada trochę lepiej – 463 kg wobec 385 kg. Różnica to około 78 kg.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

Renault Clio prowadzi wyraźnie w ogólnym zestawieniu w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 87 400 zł
Clio

Renault Clio

  • Typ silnika : Benzyna, Hybryda pełna
  • Skrzynia biegów : Manuel, Automatyczna
  • Rodzaj napędu : Napęd na przednie koła
  • Moc KM : 115 - 158 KM
  • Zużycie L/100km : 4,1 - 5,2 L/100km
Abarth 500 595 695
Renault Clio

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

Abarth 500 595 695

Abarth 500/595/695 — na co dzień po prostu Abarth — to mały, włoski hot hatch z temperamentem znacznie przewyższającym jego gabaryty; dynamiczne reakcje i charakterystyczne brzmienie zmieniają nawet krótką przejażdżkę w małą przygodę. To wybór dla tych, którzy wolą emocje od bagażnika — styl, prowadzenie i frajda z jazdy stoją wyżej niż codzienna praktyczność czy niskie koszty utrzymania.

szczegóły

Renault Clio

Clio to mieszanka miejskiej zwinności i francuskiego wdzięku, która łatwo wkrada się w codzienne życie kierowcy. Przyjemne prowadzenie, przemyślane wnętrze i sympatyczna prezencja sprawiają, że to idealna propozycja dla tych, którzy chcą samochodu praktycznego, ale z charakterem i odrobiną uroku.

szczegóły
Abarth 500 595 695
Renault Clio

Koszty i Zużycie

Cena
166 900 - 197 600 zł
Cena
87 400 - 121 200 zł
Zużycie L/100km
-
Zużycie L/100km
4,1 - 5,2 L/100km
Zużycie kWh/100km
17,1 - 18,8 kWh/100km
Zużycie kWh/100km
-
Zasięg elektryczny
242 - 265 km
Zasięg elektryczny
-
Pojemność baterii
-
Pojemność baterii
-
CO2
0 g/km
CO2
92 - 118 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
-
Pojemność zbiornika paliwa
-

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
Hatchback
Typ nadwozia
Hatchback
Miejsca siedzące
4
Miejsca siedzące
5
Drzwi
-
Drzwi
-
Masa własna
1 410 - 1 435 kg
Masa własna
1 202 - 1 316 kg
Pojemność bagażnika
185 L
Pojemność bagażnika
301 - 327 L
Długość
-
Długość
-
Szerokość
1 682 mm
Szerokość
1 768 mm
Wysokość
-
Wysokość
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Ładowność
370 - 385 kg
Ładowność
453 - 463 kg

Silnik i osiągi

Typ silnika
Elektryczny
Typ silnika
Benzyna, Hybryda pełna
Skrzynia biegów
Automatyczna
Skrzynia biegów
Manuel, Automatyczna
Szczegóły skrzyni biegów
Reduktor
Szczegóły skrzyni biegów
Manualna skrzynia biegów, Automatyczna dwusprzęgłowa, Automatyczna skrzynia biegów
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła
Moc KM
155 KM
Moc KM
115 - 158 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
7 s
Przyspieszenie 0-100 km/h
8,3 - 10,3 s
Maksymalna prędkość
-
Maksymalna prędkość
-
Moment obrotowy
235 Nm
Moment obrotowy
190 Nm
Liczba cylindrów
-
Liczba cylindrów
3 - 4
Moc kW
114 kW
Moc kW
84 - 116 kW
Pojemność silnika
-
Pojemność silnika
1 199 - 1 789 cm3

Ogólne

Rok modelowy
2023
Rok modelowy
2026
Klasa efektywności CO2
A
Klasa efektywności CO2
C, D, B
Marka
Abarth
Marka
Renault
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.