Porównaj moc (8 KM vs 158 KM), bagażnik i cenę (64 100 zł vs 87 400 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – Aixam Ambition czy Renault Clio.
Wszystkie szczegóły dotyczące osiągów, zużycia paliwa, zasięgu i pojemności bagażnika znajdziesz w porównaniu technicznym poniżej – wraz z opiniami użytkowników o obu modelach.
Porównanie ceny i zużycia paliwa często pokazuje największe różnice. Tu decyduje się, który model lepiej pasuje do budżetu.
Aixam Ambition jest zauważalnie tańszy – jego cena zaczyna się od 64 100 zł , podczas gdy Renault Clio kosztuje 87 400 zł . Różnica wynosi około 23 326 zł.
Pod maską widać, który model jest bardziej sportowy i kto ma lepszy start.
Pod względem mocy silnika Renault Clio ma wyraźnie bardziej więcej mocy – 158 KM zamiast 8 KM. To różnica około 150 KM.
Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: Renault Clio ciągnie znacznie mocniej – 190 Nm wobec 40 Nm. Różnica to około 150 Nm.
Samochód rodzinny czy codzienny towarzysz – który oferuje więcej miejsca, komfortu i elastyczności?
Miejsca siedzące: Renault Clio oferuje więcej miejsc siedzących – 5 wobec 2.
Pod względem masy własnej Aixam Ambition jest istotnie lżejszy – 425 kg wobec 1 202 kg. Różnica to około 777 kg.
Pod względem pojemności bagażnika Renault Clio oferuje istotnie więcej miejsca – 327 L wobec 0 L. To różnica około 327 L litrów.
Pod względem ładowności Renault Clio wypada istotnie lepiej – 463 kg wobec 250 kg. Różnica to około 213 kg.
Renault Clio nie daje rywalowi większych szans w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.
Aixam Ambition to kompaktowy i zwinny mikrosamochód stworzony do miejskiej dżungli — wąskie uliczki, ciasne miejsca parkingowe i codzienne trasy to jego naturalne środowisko. Prosty w obsłudze, oszczędny i przyjazny dla tych, którzy szukają bezstresowego dojazdu, potrafi też wywołać uśmiech kierowcy, który doceni praktyczność bez zbędnego przepychu.
szczegółyClio to mieszanka miejskiej zwinności i francuskiego wdzięku, która łatwo wkrada się w codzienne życie kierowcy. Przyjemne prowadzenie, przemyślane wnętrze i sympatyczna prezencja sprawiają, że to idealna propozycja dla tych, którzy chcą samochodu praktycznego, ale z charakterem i odrobiną uroku.
szczegółyKoszty i Zużycie |
|
|---|---|
|
Cena
64 100 - 85 600 zł
|
Cena
87 400 - 121 200 zł
|
|
Zużycie L/100km
-
|
Zużycie L/100km
4,1 - 5,2 L/100km
|
|
Zużycie kWh/100km
-
|
Zużycie kWh/100km
-
|
|
Zasięg elektryczny
75 - 130 km
|
Zasięg elektryczny
-
|
|
Pojemność baterii
-
|
Pojemność baterii
-
|
|
CO2
0 g/km
|
CO2
92 - 118 g/km
|
|
Pojemność zbiornika paliwa
-
|
Pojemność zbiornika paliwa
-
|
Wymiary i Nadwozie |
|
|---|---|
|
Typ nadwozia
Hatchback
|
Typ nadwozia
Hatchback
|
|
Miejsca siedzące
2
|
Miejsca siedzące
5
|
|
Drzwi
-
|
Drzwi
-
|
|
Masa własna
425 - 440 kg
|
Masa własna
1 202 - 1 316 kg
|
|
Pojemność bagażnika
0 L
|
Pojemność bagażnika
301 - 327 L
|
|
Długość
-
|
Długość
-
|
|
Szerokość
1 500 mm
|
Szerokość
1 768 mm
|
|
Wysokość
-
|
Wysokość
-
|
|
Maksymalna pojemność bagażnika
-
|
Maksymalna pojemność bagażnika
-
|
|
Ładowność
250 kg
|
Ładowność
453 - 463 kg
|
Silnik i osiągi |
|
|---|---|
|
Typ silnika
Diesel, Elektryczny
|
Typ silnika
Benzyna, Hybryda pełna
|
|
Skrzynia biegów
Automatyczna
|
Skrzynia biegów
Manuel, Automatyczna
|
|
Szczegóły skrzyni biegów
Skrzynia CVT, Reduktor
|
Szczegóły skrzyni biegów
Manualna skrzynia biegów, Automatyczna dwusprzęgłowa, Automatyczna skrzynia biegów
|
|
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła
|
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła
|
|
Moc KM
8 KM
|
Moc KM
115 - 158 KM
|
|
Przyspieszenie 0-100 km/h
-
|
Przyspieszenie 0-100 km/h
8,3 - 10,3 s
|
|
Maksymalna prędkość
-
|
Maksymalna prędkość
-
|
|
Moment obrotowy
21 - 40 Nm
|
Moment obrotowy
190 Nm
|
|
Liczba cylindrów
2
|
Liczba cylindrów
3 - 4
|
|
Moc kW
6 kW
|
Moc kW
84 - 116 kW
|
|
Pojemność silnika
479 cm3
|
Pojemność silnika
1 199 - 1 789 cm3
|
Ogólne |
|
|---|---|
|
Rok modelowy
2 023 - 2 025
|
Rok modelowy
2026
|
|
Klasa efektywności CO2
A
|
Klasa efektywności CO2
C, D, B
|
|
Marka
Aixam
|
Marka
Renault
|