Porównaj moc (100 KM vs 136 KM), bagażnik i cenę (74 200 zł vs 114 600 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – Dacia Spring czy Toyota Proace City Compact Van.
Wszystkie szczegóły dotyczące osiągów, zużycia paliwa, zasięgu i pojemności bagażnika znajdziesz w porównaniu technicznym poniżej – wraz z opiniami użytkowników o obu modelach.
W kwestii ekonomii oba modele pokazują ciekawe różnice.
Dacia Spring jest zdecydowanie tańszy – jego cena zaczyna się od 74 200 zł , podczas gdy Toyota Proace City Compact Van kosztuje 114 600 zł . Różnica wynosi około 40 322 zł.
Pod względem zużycia energii przewagę ma Dacia Spring: z wynikiem 12,4 kWh/100km jest wyraźnie bardziej bardziej wydajny niż Toyota Proace City Compact Van, który zużywa 18,5 kWh/100km. Różnica to około 6,1 kWh/100km.
Pod względem zasięgu elektrycznego Toyota Proace City Compact Van wypada widocznie lepiej: osiąga do 337 km, czyli około 112 km więcej niż Dacia Spring.
Moc, moment i przyspieszenie to klasyczne parametry, na których skupiają się entuzjaści – tu widać ciekawe różnice.
Pod względem mocy silnika Toyota Proace City Compact Van ma zauważalnie więcej mocy – 136 KM zamiast 100 KM. To różnica około 36 KM.
W przyspieszeniu 0–100 km/h Dacia Spring jest nieco szybszy – 9,6 s wobec 11,1 s. Różnica wynosi około 1,5 s sekundy.
Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: Toyota Proace City Compact Van ciągnie znacznie mocniej – 300 Nm wobec 137 Nm. Różnica to około 163 Nm.
Samochód rodzinny czy codzienny towarzysz – który oferuje więcej miejsca, komfortu i elastyczności?
Miejsca siedzące: Toyota Proace City Compact Van oferuje więcej miejsc siedzących – 5 wobec 4.
Pod względem masy własnej Dacia Spring jest wyraźnie lżejszy – 1 070 kg wobec 1 358 kg. Różnica to około 288 kg.
Pod względem ładowności Toyota Proace City Compact Van wypada istotnie lepiej – 921 kg wobec 274 kg. Różnica to około 647 kg.
Toyota Proace City Compact Van wygrywa pojedynek wyraźnie w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.
Dacia Spring to miejski elektryk, który za przystępną cenę oferuje prostotę i praktyczność idealną do codziennych dojazdów. Nie oczekuj luksusu, ale docenisz niskie koszty eksploatacji, zaskakującą przestrzeń wnętrza i łatwość parkowania — to samochód dla rozsądnych kupujących, którzy wolą użyteczność od przepychu.
szczegółyToyota Proace City to praktyczny i zwrotny van stworzony do miejskiego trudu — pomieści sprzęt, nie zajmując przy tym połowy chodnika. W kabinie jest prosto, solidnie i bez niepotrzebnego przepychu, a jeżeli szukasz niezawodnego auta do pracy, które nie robi scen, to ten model ma to wszystko w schludnej formie.
szczegóły
Koszty i Zużycie |
|
|---|---|
|
Cena
74 200 - 86 500 zł
|
Cena
114 600 - 191 000 zł
|
|
Zużycie L/100km
-
|
Zużycie L/100km
5,2 - 6,6 L/100km
|
|
Zużycie kWh/100km
12,4 - 12,7 kWh/100km
|
Zużycie kWh/100km
18,5 kWh/100km
|
|
Zasięg elektryczny
221 - 225 km
|
Zasięg elektryczny
337 km
|
|
Pojemność baterii
-
|
Pojemność baterii
-
|
|
CO2
0 g/km
|
CO2
0 - 149 g/km
|
|
Pojemność zbiornika paliwa
-
|
Pojemność zbiornika paliwa
-
|
Wymiary i Nadwozie |
|
|---|---|
|
Typ nadwozia
SUV
|
Typ nadwozia
Van
|
|
Miejsca siedzące
4
|
Miejsca siedzące
3 - 5
|
|
Drzwi
-
|
Drzwi
-
|
|
Masa własna
1 070 kg
|
Masa własna
1 358 - 1 837 kg
|
|
Pojemność bagażnika
308 L
|
Pojemność bagażnika
-
|
|
Długość
-
|
Długość
-
|
|
Szerokość
1 583 mm
|
Szerokość
1 848 mm
|
|
Wysokość
-
|
Wysokość
-
|
|
Maksymalna pojemność bagażnika
-
|
Maksymalna pojemność bagażnika
-
|
|
Ładowność
274 kg
|
Ładowność
560 - 921 kg
|
Silnik i osiągi |
|
|---|---|
|
Typ silnika
Elektryczny
|
Typ silnika
Elektryczny, Benzyna, Diesel
|
|
Skrzynia biegów
Automatyczna
|
Skrzynia biegów
Automatyczna, Manuel
|
|
Szczegóły skrzyni biegów
Reduktor
|
Szczegóły skrzyni biegów
Reduktor, Manualna skrzynia biegów, Automatyczna skrzynia biegów
|
|
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła
|
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła
|
|
Moc KM
70 - 100 KM
|
Moc KM
102 - 136 KM
|
|
Przyspieszenie 0-100 km/h
9,6 - 12,3 s
|
Przyspieszenie 0-100 km/h
11,1 - 13,2 s
|
|
Maksymalna prędkość
-
|
Maksymalna prędkość
-
|
|
Moment obrotowy
137 Nm
|
Moment obrotowy
205 - 300 Nm
|
|
Liczba cylindrów
-
|
Liczba cylindrów
3 - 4
|
|
Moc kW
52 - 75 kW
|
Moc kW
75 - 100 kW
|
|
Pojemność silnika
-
|
Pojemność silnika
1 199 - 1 499 cm3
|
Ogólne |
|
|---|---|
|
Rok modelowy
2025
|
Rok modelowy
2 025 - 2 026
|
|
Klasa efektywności CO2
A
|
Klasa efektywności CO2
A, E
|
|
Marka
Dacia
|
Marka
Toyota
|