VS

Kia EV3 vs MG Marvel R porównanie

Porównaj moc (265 KM vs 288 KM), bagażnik i cenę (205 900 zł vs 206 400 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – Kia EV3 czy MG Marvel R.

Kia EV3 vs MG Marvel R: najważniejsze różnice

Kia EV3

4,6 (5 Opinie)
oceń
  • ledwo tańszy
  • zauważalnie bardziej oszczędny
  • wyraźnie większy zasięg elektryczny
  • trochę większy bagażnik
szczegóły

MG Marvel R

4,4 (1 Opinie)
oceń
  • minimalnie większa moc
  • wyraźnie szybszy od 0 do 100 km/h
  • trochę lżejszy
szczegóły

Wszystkie szczegóły dotyczące osiągów, zużycia paliwa, zasięgu i pojemności bagażnika znajdziesz w porównaniu technicznym poniżej – wraz z opiniami użytkowników o obu modelach.

By Achim Sedelmaier

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

EV3

Koszty i zużycie

W kwestii ekonomii oba modele pokazują ciekawe różnice.

Kia EV3 jest ledwo tańszy – jego cena zaczyna się od 205 900 zł , podczas gdy MG Marvel R kosztuje 206 400 zł . Różnica wynosi około 483 zł.

Pod względem zużycia energii przewagę ma Kia EV3: z wynikiem 15,8 kWh/100km jest zauważalnie bardziej wydajny niż MG Marvel R, który zużywa 19,4 kWh/100km. Różnica to około 3,6 kWh/100km.

Pod względem zasięgu elektrycznego Kia EV3 wypada wyraźnie lepiej: osiąga do 572 km, czyli około 170 km więcej niż MG Marvel R.

Marvel R

Silnik i osiągi

Moc, moment i przyspieszenie to klasyczne parametry, na których skupiają się entuzjaści – tu widać ciekawe różnice.

Pod względem mocy silnika MG Marvel R ma minimalnie więcej mocy288 KM zamiast 265 KM. To różnica około 23 KM.

W przyspieszeniu 0–100 km/h MG Marvel R jest wyraźnie szybszy – 4,9 s wobec 6,6 s. Różnica wynosi około 1,7 s sekundy.

Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: MG Marvel R ciągnie znacznie mocniej – 665 Nm wobec 385 Nm. Różnica to około 280 Nm.

EV3

Przestrzeń i praktyczność

Wnętrze, bagażnik i ładowność mają kluczowe znaczenie w codziennym użytkowaniu. Liczy się komfort i elastyczność.

Oba samochody oferują miejsce dla 5 osób.

Pod względem masy własnej MG Marvel R jest trochę lżejszy – 1 810 kg wobec 1 995 kg. Różnica to około 185 kg.

Pod względem pojemności bagażnika Kia EV3 oferuje trochę więcej miejsca – 413 L wobec 357 L. To różnica około 56 L litrów.

Pod względem ładowności Kia EV3 wypada ledwo lepiej – 485 kg wobec 478 kg. Różnica to około 7 kg.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

MG Marvel R wygrywa niewielką różnicą w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 206 400 zł
Marvel R

MG Marvel R

  • Typ silnika : Elektryczny
  • Skrzynia biegów : Automatyczna
  • Rodzaj napędu : Napęd na tylne koła, Napęd na cztery koła
  • Moc KM : 180 - 288 KM
  • Zużycie kWh/100km : 19,4 - 20,9 kWh/100km
  • Zasięg elektryczny : 370 - 402 km
Kia EV3
MG Marvel R

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

Kia EV3

Kia EV3 to świeże, miejskie auto elektryczne, które łączy praktyczność z odrobiną stylu i prostotą obsługi, idealne do codziennych wyzwań. Dla kupujących to rozsądna propozycja — przyjazne wnętrze i przewidywalne zachowanie na drodze sprawiają, że poranna rutyna za kierownicą staje się mniej stresująca i nawet miła, bez konieczności studiowania instrukcji obsługi przez cały weekend.

szczegóły

MG Marvel R

MG Marvel R to elektryczny SUV, który nie boi się designu — odważne linie i starannie wykończone wnętrze sprawiają, że wygląda drożej, niż kosztuje. Dla kierowców szukających praktycznego, dobrze wyposażonego auta na co dzień Marvel R to rozsądny wybór łączący komfort i nowoczesne rozwiązania, a przy tym nie próbuje udawać sportowego bolidu.

szczegóły
Kia EV3
MG Marvel R

Koszty i Zużycie

Cena
205 900 - 224 900 zł
Cena
206 400 - 224 000 zł
Zużycie L/100km
-
Zużycie L/100km
-
Zużycie kWh/100km
15,8 kWh/100km
Zużycie kWh/100km
19,4 - 20,9 kWh/100km
Zasięg elektryczny
572 km
Zasięg elektryczny
370 - 402 km
Pojemność baterii
-
Pojemność baterii
66,1 kWh
CO2
0 g/km
CO2
0 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
-
Pojemność zbiornika paliwa
-

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
SUV
Typ nadwozia
SUV
Miejsca siedzące
5
Miejsca siedzące
5
Drzwi
-
Drzwi
5
Masa własna
1 995 kg
Masa własna
1 810 - 1 920 kg
Pojemność bagażnika
413 L
Pojemność bagażnika
357 L
Długość
-
Długość
4 674 mm
Szerokość
1 850 mm
Szerokość
1 919 mm
Wysokość
-
Wysokość
1 613 mm
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Maksymalna pojemność bagażnika
1 396 L
Ładowność
485 kg
Ładowność
453 - 478 kg

Silnik i osiągi

Typ silnika
Elektryczny
Typ silnika
Elektryczny
Skrzynia biegów
Automatyczna
Skrzynia biegów
Automatyczna
Szczegóły skrzyni biegów
Reduktor
Szczegóły skrzyni biegów
-
Rodzaj napędu
Napęd na cztery koła
Rodzaj napędu
Napęd na tylne koła, Napęd na cztery koła
Moc KM
265 KM
Moc KM
180 - 288 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
6,6 s
Przyspieszenie 0-100 km/h
4,9 - 7,9 s
Maksymalna prędkość
-
Maksymalna prędkość
200 km/h
Moment obrotowy
385 Nm
Moment obrotowy
410 - 665 Nm
Liczba cylindrów
-
Liczba cylindrów
-
Moc kW
195 kW
Moc kW
132 - 212 kW
Pojemność silnika
-
Pojemność silnika
-

Ogólne

Rok modelowy
2026
Rok modelowy
2021
Klasa efektywności CO2
A
Klasa efektywności CO2
A
Marka
Kia
Marka
MG
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.