VS

Mazda CX-30 vs Land Rover Range Rover Velar porównanie

Porównaj moc (186 KM vs 404 KM), bagażnik i cenę (129 300 zł vs 317 600 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – Mazda CX-30 czy Land Rover Range Rover Velar.

Mazda CX-30 vs Land Rover Range Rover Velar: najważniejsze różnice

Mazda CX-30

4,5 (6 Opinie)
oceń
  • wyraźnie bardziej tańszy
  • wyraźnie lżejszy
szczegóły

Land Rover Range Rover Velar

  • istotnie większa moc
  • wyraźnie bardziej oszczędny
  • znacznie szybszy od 0 do 100 km/h
szczegóły

Wszystkie szczegóły dotyczące osiągów, zużycia paliwa, zasięgu i pojemności bagażnika znajdziesz w porównaniu technicznym poniżej – wraz z opiniami użytkowników o obu modelach.

By Achim Sedelmaier

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

CX-30

Koszty i zużycie

W kwestii ekonomii oba modele pokazują ciekawe różnice.

Mazda CX-30 jest wyraźnie bardziej tańszy – jego cena zaczyna się od 129 300 zł , podczas gdy Land Rover Range Rover Velar kosztuje 317 600 zł . Różnica wynosi około 188 278 zł.

W spalaniu również widać różnice: Land Rover Range Rover Velar zużywa 4,5 L/100km i jest tym samym wyraźnie oszczędniejszy niż Mazda CX-30, który spala 5,7 L/100km. To około 1,2 L/100km różnicy.

Range Rover Velar

Silnik i osiągi

Moc, moment i przyspieszenie to klasyczne parametry, na których skupiają się entuzjaści – tu widać ciekawe różnice.

Pod względem mocy silnika Land Rover Range Rover Velar ma istotnie więcej mocy404 KM zamiast 186 KM. To różnica około 218 KM.

W przyspieszeniu 0–100 km/h Land Rover Range Rover Velar jest znacznie szybszy – 5,4 s wobec 8,3 s. Różnica wynosi około 2,9 s sekundy.

Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: Land Rover Range Rover Velar ciągnie zdecydowanie mocniej – 650 Nm wobec 240 Nm. Różnica to około 410 Nm.

CX-30

Przestrzeń i praktyczność

Wnętrze, bagażnik i ładowność mają kluczowe znaczenie w codziennym użytkowaniu. Liczy się komfort i elastyczność.

Oba samochody oferują miejsce dla 5 osób.

Pod względem masy własnej Mazda CX-30 jest wyraźnie lżejszy – 1 455 kg wobec 2 003 kg. Różnica to około 548 kg.

Pod względem ładowności Land Rover Range Rover Velar wypada lekko lepiej – 587 kg wobec 496 kg. Różnica to około 91 kg.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

Land Rover Range Rover Velar przewyższa rywala w niemal każdym aspekcie w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 317 600 zł
Range Rover Velar

Land Rover Range Rover Velar

  • Typ silnika : Mild Hybrid Benzyna, Hybryda plug-in, Mild Hybrid Diesel
  • Skrzynia biegów : Automatyczna
  • Rodzaj napędu : Napęd na cztery koła
  • Moc KM : 204 - 404 KM
  • Zużycie L/100km : 4,5 - 10 L/100km
  • Zasięg elektryczny : 58 km
Mazda CX-30
Land Rover Range Rover Velar

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

Mazda CX-30

Mazda CX-30 to stylowy crossover, który łączy eleganckie wzornictwo z prowadzeniem, które sprawia prawdziwą frajdę na co dzień. Wnętrze emanuje klasą i praktycznością, dając poczucie solidności — idealny wybór dla tych, którzy wolą subtelną elegancję zamiast krzykliwych bajerów.

szczegóły

Land Rover Range Rover Velar

Range Rover Velar to SUV o niemal rzeźbiarskiej sylwetce, która przyciąga spojrzenia i jednocześnie daje poczucie surowej pewności siebie. W kabinie oferuje dyskretny luksus i komfortowe prowadzenie, idealne dla tych, którzy chcą jeździć z klasą bez nadmiernego afiszowania się.

szczegóły
Mazda CX-30
Land Rover Range Rover Velar

Koszty i Zużycie

Cena
129 300 - 188 400 zł
Cena
317 600 - 448 100 zł
Zużycie L/100km
5,7 - 6,6 L/100km
Zużycie L/100km
4,5 - 10 L/100km
Zużycie kWh/100km
-
Zużycie kWh/100km
-
Zasięg elektryczny
-
Zasięg elektryczny
58 km
Pojemność baterii
-
Pojemność baterii
-
CO2
129 - 148 g/km
CO2
103 - 228 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
-
Pojemność zbiornika paliwa
-

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
SUV
Typ nadwozia
SUV
Miejsca siedzące
5
Miejsca siedzące
5
Drzwi
-
Drzwi
-
Masa własna
1 455 - 1 587 kg
Masa własna
2 003 - 2 280 kg
Pojemność bagażnika
422 - 430 L
Pojemność bagażnika
-
Długość
-
Długość
-
Szerokość
1 795 mm
Szerokość
1 933 mm
Wysokość
-
Wysokość
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Ładowność
458 - 496 kg
Ładowność
460 - 587 kg

Silnik i osiągi

Typ silnika
Mild Hybrid Benzyna
Typ silnika
Mild Hybrid Benzyna, Hybryda plug-in, Mild Hybrid Diesel
Skrzynia biegów
Manuel, Automatyczna
Skrzynia biegów
Automatyczna
Szczegóły skrzyni biegów
Manualna skrzynia biegów, Automatyczna skrzynia biegów
Szczegóły skrzyni biegów
Automatyczna skrzynia biegów
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła, Napęd na cztery koła
Rodzaj napędu
Napęd na cztery koła
Moc KM
140 - 186 KM
Moc KM
204 - 404 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
8,3 - 10,3 s
Przyspieszenie 0-100 km/h
5,4 - 8,3 s
Maksymalna prędkość
-
Maksymalna prędkość
-
Moment obrotowy
238 - 240 Nm
Moment obrotowy
430 - 650 Nm
Liczba cylindrów
4
Liczba cylindrów
4 - 6
Moc kW
103 - 137 kW
Moc kW
150 - 297 kW
Pojemność silnika
1 998 - 2 488 cm3
Pojemność silnika
1 997 - 2 997 cm3

Ogólne

Rok modelowy
2025
Rok modelowy
2 025 - 2 026
Klasa efektywności CO2
D, E
Klasa efektywności CO2
G, C, F
Marka
Mazda
Marka
Land Rover
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.