VS

Mercedes CLA Coupe vs VW T-Roc porównanie

Porównaj moc (354 KM vs 150 KM), bagażnik i cenę (203 100 zł vs 135 500 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – Mercedes CLA Coupe czy VW T-Roc.

Mercedes CLA Coupe vs VW T-Roc: najważniejsze różnice

Mercedes CLA Coupe

4,8 (2 Opinie)
oceń
  • zdecydowanie większa moc
  • trochę bardziej oszczędny
  • istotnie szybszy od 0 do 100 km/h
  • odczuwalnie większy bagażnik
szczegóły

VW T-Roc

4,8 (6 Opinie)
oceń
  • znacznie tańszy
  • lekko lżejszy
szczegóły

Wszystkie szczegóły dotyczące osiągów, zużycia paliwa, zasięgu i pojemności bagażnika znajdziesz w porównaniu technicznym poniżej – wraz z opiniami użytkowników o obu modelach.

By Achim Sedelmaier

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

CLA Coupe

Koszty i zużycie

Cena zakupu i efektywność to często pierwsze kryteria przy wyborze auta. Tutaj widać, który model lepiej wypada w dłuższej perspektywie – przy tankowaniu, ładowaniu lub zakupie.

VW T-Roc jest znacznie tańszy – jego cena zaczyna się od 135 500 zł , podczas gdy Mercedes CLA Coupe kosztuje 203 100 zł . Różnica wynosi około 67 641 zł.

W spalaniu również widać różnice: Mercedes CLA Coupe zużywa 4,9 L/100km i jest tym samym trochę oszczędniejszy niż VW T-Roc, który spala 5,5 L/100km. To około 0,6 L/100km różnicy.

T-Roc

Silnik i osiągi

Pod maską widać, który model jest bardziej sportowy i kto ma lepszy start.

Pod względem mocy silnika Mercedes CLA Coupe ma zdecydowanie więcej mocy354 KM zamiast 150 KM. To różnica około 204 KM.

W przyspieszeniu 0–100 km/h Mercedes CLA Coupe jest istotnie szybszy – 4,9 s wobec 8,9 s. Różnica wynosi około 4 s sekundy.

Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: Mercedes CLA Coupe ciągnie istotnie mocniej – 515 Nm wobec 250 Nm. Różnica to około 265 Nm.

CLA Coupe

Przestrzeń i praktyczność

Wnętrze, bagażnik i ładowność mają kluczowe znaczenie w codziennym użytkowaniu. Liczy się komfort i elastyczność.

Oba samochody oferują miejsce dla 5 osób.

Pod względem masy własnej VW T-Roc jest lekko lżejszy – 1 465 kg wobec 1 695 kg. Różnica to około 230 kg.

Pod względem pojemności bagażnika Mercedes CLA Coupe oferuje odczuwalnie więcej miejsca – 405 L wobec 284 L. To różnica około 121 L litrów.

Pod względem ładowności VW T-Roc wypada trochę lepiej – 515 kg wobec 455 kg. Różnica to około 60 kg.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

Mercedes CLA Coupe jest zdecydowanie lepszy w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 203 100 zł
CLA Coupe

Mercedes CLA Coupe

  • Typ silnika : Elektryczny, Mild Hybrid Benzyna
  • Skrzynia biegów : Automatyczna
  • Rodzaj napędu : Napęd na tylne koła, Napęd na cztery koła, Napęd na przednie koła
  • Moc KM : 156 - 354 KM
  • Zużycie L/100km : 4,9 - 5,3 L/100km
  • Zużycie kWh/100km : 12,2 - 12,6 kWh/100km
  • Zasięg elektryczny : 542 - 791 km
Mercedes CLA Coupe
VW T-Roc

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

Mercedes CLA Coupe

Mercedes CLA to samochód, który zgrabnie łączy sportową sylwetkę coupé z praktycznością na co dzień, przyciągając spojrzenia bez krzykliwego sznytu. Wnętrze ma elegancki, nowoczesny charakter i daje poczucie premium, choć warto być gotowym na kompromisy między stylem a przestrzenią — idealny wybór dla tych, którzy chcą wyglądać szybko, nawet stojąc w korku.

szczegóły

VW T-Roc

VW T‑Roc to kompaktowy crossover, który łączy miejską elegancję z wyższą pozycją za kierownicą i charakterem auta gotowego na codzienne zadania. Oferuje przestronne i dobrze wykończone wnętrze oraz przyjemne prowadzenie, co czyni go praktycznym wyborem dla osób szukających uniwersalnego i stylowego samochodu.

szczegóły
Mercedes CLA Coupe
VW T-Roc

Koszty i Zużycie

Cena
203 100 - 304 000 zł
Cena
135 500 - 197 600 zł
Zużycie L/100km
4,9 - 5,3 L/100km
Zużycie L/100km
5,5 - 6,3 L/100km
Zużycie kWh/100km
12,2 - 12,6 kWh/100km
Zużycie kWh/100km
-
Zasięg elektryczny
542 - 791 km
Zasięg elektryczny
-
Pojemność baterii
-
Pojemność baterii
-
CO2
0 - 120 g/km
CO2
126 - 143 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
-
Pojemność zbiornika paliwa
-

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
Coupé
Typ nadwozia
SUV
Miejsca siedzące
5
Miejsca siedzące
4 - 5
Drzwi
-
Drzwi
-
Masa własna
1 695 - 2 135 kg
Masa własna
1 465 - 1 539 kg
Pojemność bagażnika
405 L
Pojemność bagażnika
284 L
Długość
-
Długość
-
Szerokość
1 855 mm
Szerokość
1 811 - 1 828 mm
Wysokość
-
Wysokość
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Ładowność
430 - 455 kg
Ładowność
368 - 515 kg

Silnik i osiągi

Typ silnika
Elektryczny, Mild Hybrid Benzyna
Typ silnika
Benzyna, Mild Hybrid Benzyna
Skrzynia biegów
Automatyczna
Skrzynia biegów
Manuel, Automatyczna
Szczegóły skrzyni biegów
Reduktor, Automatyczna dwusprzęgłowa
Szczegóły skrzyni biegów
Manualna skrzynia biegów, Automatyczna dwusprzęgłowa
Rodzaj napędu
Napęd na tylne koła, Napęd na cztery koła, Napęd na przednie koła
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła
Moc KM
156 - 354 KM
Moc KM
115 - 150 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
4,9 - 8,8 s
Przyspieszenie 0-100 km/h
8,9 - 12,3 s
Maksymalna prędkość
-
Maksymalna prędkość
-
Moment obrotowy
280 - 515 Nm
Moment obrotowy
200 - 250 Nm
Liczba cylindrów
4
Liczba cylindrów
3 - 4
Moc kW
115 - 260 kW
Moc kW
85 - 110 kW
Pojemność silnika
1 499 cm3
Pojemność silnika
999 - 1 498 cm3

Ogólne

Rok modelowy
2 025 - 2 026
Rok modelowy
2 024 - 2 025
Klasa efektywności CO2
A, C, D
Klasa efektywności CO2
E, D
Marka
Mercedes-Benz
Marka
VW
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.