VS

MG MG4 vs SERES 3 porównanie

Porównaj moc (435 KM vs 163 KM), bagażnik i cenę (188 800 zł vs 168 700 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – MG MG4 czy SERES 3.

MG MG4 vs SERES 3: najważniejsze różnice

MG MG4

5 (2 Opinie)
oceń
  • wyraźnie bardziej większa moc
  • lekko bardziej oszczędny
  • znacznie większy zasięg elektryczny
  • wyraźnie bardziej szybszy od 0 do 100 km/h
  • niewiele lżejszy
szczegóły

SERES 3

  • w niewielkim stopniu tańszy
szczegóły

Wszystkie szczegóły dotyczące osiągów, zużycia paliwa, zasięgu i pojemności bagażnika znajdziesz w porównaniu technicznym poniżej – wraz z opiniami użytkowników o obu modelach.

By Achim Sedelmaier

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

MG4

Koszty i zużycie

Porównanie ceny i zużycia paliwa często pokazuje największe różnice. Tu decyduje się, który model lepiej pasuje do budżetu.

SERES 3 jest w niewielkim stopniu tańszy – jego cena zaczyna się od 168 700 zł , podczas gdy MG MG4 kosztuje 188 800 zł . Różnica wynosi około 20 163 zł.

Pod względem zużycia energii przewagę ma MG MG4: z wynikiem 16,1 kWh/100km jest lekko bardziej wydajny niż SERES 3, który zużywa 18 kWh/100km. Różnica to około 1,9 kWh/100km.

Pod względem zasięgu elektrycznego MG MG4 wypada znacznie lepiej: osiąga do 545 km, czyli około 244 km więcej niż SERES 3.

3

Silnik i osiągi

Moc, moment i przyspieszenie to klasyczne parametry, na których skupiają się entuzjaści – tu widać ciekawe różnice.

Pod względem mocy silnika MG MG4 ma wyraźnie bardziej więcej mocy435 KM zamiast 163 KM. To różnica około 272 KM.

W przyspieszeniu 0–100 km/h MG MG4 jest wyraźnie bardziej szybszy – 3,8 s wobec 9,9 s. Różnica wynosi około 6,1 s sekundy.

Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: MG MG4 ciągnie zdecydowanie mocniej – 600 Nm wobec 300 Nm. Różnica to około 300 Nm.

MG4

Przestrzeń i praktyczność

Poza mocą liczy się też wygoda i funkcjonalność. Tu decyduje się, który samochód jest bardziej praktyczny i wszechstronny.

Oba samochody oferują miejsce dla 5 osób.

Pod względem masy własnej MG MG4 jest niewiele lżejszy – 1 755 kg wobec 1 765 kg. Różnica to około 10 kg.

Pod względem ładowności MG MG4 wypada wyraźnie lepiej – 448 kg wobec 300 kg. Różnica to około 148 kg.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

MG MG4 wygrywa pojedynek wyraźnie w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 188 800 zł
MG4

MG MG4

  • Typ silnika : Elektryczny
  • Skrzynia biegów : Automatyczna
  • Rodzaj napędu : Napęd na tylne koła, Napęd na cztery koła
  • Moc KM : 190 - 435 KM
  • Zużycie kWh/100km : 16,1 - 19 kWh/100km
  • Zasięg elektryczny : 405 - 545 km
MG MG4
SERES 3

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

MG MG4

MG4 to elektryczny hatchback, który udanie miesza odważny design z praktycznością na co dzień, oferując rozsądne koszty eksploatacji i sporo przestrzeni dla pasażerów. Na drodze potrafi być żwawy, a jego cena wobec konkurencji sprawia, że wygląda jak sprytne rozwiązanie dla rozsądnego kupującego — bez focha, ale z charakterem.

szczegóły

SERES 3

Seres 3 to zgrabny, elektryczny kompakt z charakterem — ma odważną stylistykę i wnętrze skrojone pod codzienną praktyczność. Na miejskich trasach sprawdza się świetnie, oferując komfort i rozsądne koszty użytkowania, więc jeśli szukasz auta do miasta, które nie krzyczy o uwagę, warto się nim zainteresować.

szczegóły
MG MG4
SERES 3

Koszty i Zużycie

Cena
188 800 - 206 400 zł
Cena
168 700 zł
Zużycie L/100km
-
Zużycie L/100km
-
Zużycie kWh/100km
16,1 - 19 kWh/100km
Zużycie kWh/100km
18 kWh/100km
Zasięg elektryczny
405 - 545 km
Zasięg elektryczny
301 km
Pojemność baterii
-
Pojemność baterii
-
CO2
0 g/km
CO2
0 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
-
Pojemność zbiornika paliwa
-

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
Hatchback
Typ nadwozia
SUV
Miejsca siedzące
5
Miejsca siedzące
5
Drzwi
-
Drzwi
-
Masa własna
1 755 - 1 810 kg
Masa własna
1 765 kg
Pojemność bagażnika
-
Pojemność bagażnika
0 L
Długość
-
Długość
-
Szerokość
1 836 mm
Szerokość
1 850 mm
Wysokość
-
Wysokość
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Ładowność
448 kg
Ładowność
300 kg

Silnik i osiągi

Typ silnika
Elektryczny
Typ silnika
Elektryczny
Skrzynia biegów
Automatyczna
Skrzynia biegów
Automatyczna
Szczegóły skrzyni biegów
Reduktor
Szczegóły skrzyni biegów
Reduktor
Rodzaj napędu
Napęd na tylne koła, Napęd na cztery koła
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła
Moc KM
190 - 435 KM
Moc KM
163 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
3,8 - 7,5 s
Przyspieszenie 0-100 km/h
9,9 s
Maksymalna prędkość
-
Maksymalna prędkość
-
Moment obrotowy
350 - 600 Nm
Moment obrotowy
300 Nm
Liczba cylindrów
-
Liczba cylindrów
-
Moc kW
140 - 320 kW
Moc kW
120 kW
Pojemność silnika
-
Pojemność silnika
-

Ogólne

Rok modelowy
2026
Rok modelowy
2020
Klasa efektywności CO2
A
Klasa efektywności CO2
A
Marka
MG
Marka
SERES
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.