VS

Peugeot 2008 vs CUPRA Raval porównanie

Porównaj moc (156 KM vs 226 KM), bagażnik i cenę (126 900 zł vs 114 000 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – Peugeot 2008 czy CUPRA Raval.

Peugeot 2008 vs CUPRA Raval: najważniejsze różnice

Peugeot 2008

5 (1 Opinie)
oceń
  • widocznie lżejszy
szczegóły

CUPRA Raval

  • w niewielkim stopniu tańszy
  • widocznie większa moc
  • nieco bardziej oszczędny
  • ledwo większy zasięg elektryczny
  • odczuwalnie szybszy od 0 do 100 km/h
  • prawie niezauważalnie większy bagażnik
szczegóły

By Achim Sedelmaier

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

2008

Koszty i zużycie

Cena i efektywność to kluczowe czynniki przy zakupie auta – właśnie tu często widać największe kontrasty.

CUPRA Raval jest w niewielkim stopniu tańszy – jego cena zaczyna się od 114 000 zł , podczas gdy Peugeot 2008 kosztuje 126 900 zł . Różnica wynosi około 12 915 zł.

Pod względem zużycia energii przewagę ma CUPRA Raval: z wynikiem 13,7 kWh/100km jest nieco bardziej wydajny niż Peugeot 2008, który zużywa 15,3 kWh/100km. Różnica to około 1,6 kWh/100km.

Pod względem zasięgu elektrycznego CUPRA Raval wypada ledwo lepiej: osiąga do 444 km, czyli około 39 km więcej niż Peugeot 2008.

Raval

Silnik i osiągi

Pod maską widać, który model jest bardziej sportowy i kto ma lepszy start.

Pod względem mocy silnika CUPRA Raval ma widocznie więcej mocy226 KM zamiast 156 KM. To różnica około 70 KM.

W przyspieszeniu 0–100 km/h CUPRA Raval jest odczuwalnie szybszy – 6,8 s wobec 8,3 s. Różnica wynosi około 1,5 s sekundy.

Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: CUPRA Raval ciągnie minimalnie mocniej – 290 Nm wobec 270 Nm. Różnica to około 20 Nm.

2008

Przestrzeń i praktyczność

Poza mocą liczy się też wygoda i funkcjonalność. Tu decyduje się, który samochód jest bardziej praktyczny i wszechstronny.

Oba samochody oferują miejsce dla 5 osób.

Pod względem masy własnej Peugeot 2008 jest widocznie lżejszy – 1 263 kg wobec 1 610 kg. Różnica to około 347 kg.

Pod względem pojemności bagażnika CUPRA Raval oferuje prawie niezauważalnie więcej miejsca – 441 L wobec 434 L. To różnica około 7 L litrów.

Pod względem ładowności CUPRA Raval wypada minimalnie lepiej – 475 kg wobec 447 kg. Różnica to około 28 kg.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

CUPRA Raval wygrywa pojedynek wyraźnie w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 114 000 zł
Raval

CUPRA Raval

  • Typ silnika : Elektryczny
  • Skrzynia biegów : Automatyczna
  • Rodzaj napędu : Napęd na przednie koła
  • Moc KM : 116 - 226 KM
  • Zużycie kWh/100km : 13,7 - 16,1 kWh/100km
  • Zasięg elektryczny : 300 - 444 km
Peugeot 2008
CUPRA Raval

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

Peugeot 2008

Peugeot 2008 to zgrabny miejski crossover o odważnym charakterze i francuskim szyku, który potrafi wyglądać jakby właśnie wyszedł z pokazowej ulicy. W codziennej jeździe oferuje wygodę i praktyczne rozwiązania, a przy tym ma w sobie trochę figlarnego temperamentu, który sprawia, że nawet zwykłe zakupy stają się przyjemniejsze.

szczegóły

CUPRA Raval

CUPRA Raval to kompaktowy, sportowo zestrojony elektryk, który zaskakuje przestronnym i praktycznym bagażnikiem oraz nowoczesnym systemem multimedialnym opartym na Androidzie. Jeździ pewnie i z dużą trakcją, ale nie jest tak zabawny w prowadzeniu jak niektóre bardziej żywiołowe konkurencyjne maluchy, a na początku oferta obejmuje głównie droższe wersje.

szczegóły
Peugeot 2008
CUPRA Raval

Koszty i Zużycie

Cena
126 900 - 207 100 zł
Cena
114 000 - 204 400 zł
Zużycie L/100km
4,9 - 5,7 L/100km
Zużycie L/100km
-
Zużycie kWh/100km
15,3 kWh/100km
Zużycie kWh/100km
13,7 - 16,1 kWh/100km
Zasięg elektryczny
405 km
Zasięg elektryczny
300 - 444 km
Pojemność baterii
-
Pojemność baterii
-
CO2
0 - 129 g/km
CO2
0 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
-
Pojemność zbiornika paliwa
-

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
SUV
Typ nadwozia
Hatchback
Miejsca siedzące
5
Miejsca siedzące
5
Drzwi
-
Drzwi
-
Masa własna
1 263 - 1 623 kg
Masa własna
1 610 - 1 615 kg
Pojemność bagażnika
434 L
Pojemność bagażnika
441 L
Długość
-
Długość
-
Szerokość
1 770 mm
Szerokość
1 784 mm
Wysokość
-
Wysokość
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Ładowność
407 - 447 kg
Ładowność
470 - 475 kg

Silnik i osiągi

Typ silnika
Mild Hybrid Benzyna, Elektryczny, Benzyna
Typ silnika
Elektryczny
Skrzynia biegów
Automatyczna, Manuel
Skrzynia biegów
Automatyczna
Szczegóły skrzyni biegów
Automatyczna dwusprzęgłowa, Reduktor, Manualna skrzynia biegów
Szczegóły skrzyni biegów
Reduktor
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła
Moc KM
101 - 156 KM
Moc KM
116 - 226 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
8,3 - 10,9 s
Przyspieszenie 0-100 km/h
6,8 - 7,1 s
Maksymalna prędkość
-
Maksymalna prędkość
-
Moment obrotowy
205 - 270 Nm
Moment obrotowy
290 Nm
Liczba cylindrów
3
Liczba cylindrów
-
Moc kW
74 - 115 kW
Moc kW
85 - 166 kW
Pojemność silnika
1 199 cm3
Pojemność silnika
-

Ogólne

Rok modelowy
2 025 - 2 026
Rok modelowy
2026
Klasa efektywności CO2
C, A, D
Klasa efektywności CO2
A
Marka
Peugeot
Marka
CUPRA
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.