Porównaj moc (130 KM vs 140 KM), bagażnik i cenę (117 200 zł vs 163 400 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – Peugeot Rifter czy Suzuki Swace.
Wszystkie szczegóły dotyczące osiągów, zużycia paliwa, zasięgu i pojemności bagażnika znajdziesz w porównaniu technicznym poniżej – wraz z opiniami użytkowników o obu modelach.
Porównanie ceny i zużycia paliwa często pokazuje największe różnice. Tu decyduje się, który model lepiej pasuje do budżetu.
Peugeot Rifter jest zauważalnie tańszy – jego cena zaczyna się od 117 200 zł , podczas gdy Suzuki Swace kosztuje 163 400 zł . Różnica wynosi około 46 213 zł.
W spalaniu również widać różnice: Suzuki Swace zużywa 4,5 L/100km i jest tym samym zauważalnie oszczędniejszy niż Peugeot Rifter, który spala 5,4 L/100km. To około 0,9 L/100km różnicy.
Moc, moment i przyspieszenie to klasyczne parametry, na których skupiają się entuzjaści – tu widać ciekawe różnice.
Pod względem mocy silnika Suzuki Swace ma ledwo więcej mocy – 140 KM zamiast 130 KM. To różnica około 10 KM.
W przyspieszeniu 0–100 km/h Suzuki Swace jest widocznie szybszy – 9,4 s wobec 11,3 s. Różnica wynosi około 1,9 s sekundy.
Wnętrze, bagażnik i ładowność mają kluczowe znaczenie w codziennym użytkowaniu. Liczy się komfort i elastyczność.
Miejsca siedzące: Peugeot Rifter oferuje więcej miejsc siedzących – 7 wobec 5.
Pod względem masy własnej Suzuki Swace jest minimalnie lżejszy – 1 475 kg wobec 1 498 kg. Różnica to około 23 kg.
Pod względem ładowności Peugeot Rifter wypada istotnie lepiej – 814 kg wobec 360 kg. Różnica to około 454 kg.
Peugeot Rifter ma niewielką przewagę w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.
Rifter to praktyczny kombivan, który łączy użytkową przestrzeń z miejską zwinnością, idealny dla rodzin i aktywnych osób szukających funkcjonalności bez zbytecznego gadżeciarstwa. Wnętrze jest pomysłowo zaprojektowane, a zawieszenie pochłania nierówności drogi zaskakująco dobrze — jeśli chcesz auta, które nie udaje luksusu, tylko robi swoją robotę, Rifter zrobi to z uśmiechem.
szczegółySuzuki Swace to spokojna, praktyczna propozycja dla tych, którzy szukają niezawodnego i oszczędnego kombi na co dzień — przestrzeń i wygoda idą tu w parze z rozsądnym podejściem do eksploatacji. Nie znajdziesz w niej sportowych fajerwerków, za to zyska Twoje zaufanie dzięki przewidywalnemu charakterowi, niskim kosztom użytkowania i przyjemnemu nastawieniu do długich tras.
szczegółyKoszty i Zużycie |
|
|---|---|
|
Cena
117 200 - 154 100 zł
|
Cena
163 400 zł
|
|
Zużycie L/100km
5,4 - 6,5 L/100km
|
Zużycie L/100km
4,5 L/100km
|
|
Zużycie kWh/100km
-
|
Zużycie kWh/100km
-
|
|
Zasięg elektryczny
-
|
Zasięg elektryczny
-
|
|
Pojemność baterii
-
|
Pojemność baterii
-
|
|
CO2
142 - 157 g/km
|
CO2
102 g/km
|
|
Pojemność zbiornika paliwa
-
|
Pojemność zbiornika paliwa
43 L
|
Wymiary i Nadwozie |
|
|---|---|
|
Typ nadwozia
Kombi z wysokim dachem
|
Typ nadwozia
Kombi
|
|
Miejsca siedzące
5 - 7
|
Miejsca siedzące
5
|
|
Drzwi
-
|
Drzwi
5
|
|
Masa własna
1 498 - 1 694 kg
|
Masa własna
1 475 kg
|
|
Pojemność bagażnika
-
|
Pojemność bagażnika
596 L
|
|
Długość
-
|
Długość
4 655 mm
|
|
Szerokość
1 848 mm
|
Szerokość
1 790 mm
|
|
Wysokość
-
|
Wysokość
1 460 mm
|
|
Maksymalna pojemność bagażnika
-
|
Maksymalna pojemność bagażnika
1 606 L
|
|
Ładowność
518 - 814 kg
|
Ładowność
360 kg
|
Silnik i osiągi |
|
|---|---|
|
Typ silnika
Benzyna, Diesel
|
Typ silnika
Hybryda pełna
|
|
Skrzynia biegów
Manuel, Automatyczna
|
Skrzynia biegów
Automatyczna
|
|
Szczegóły skrzyni biegów
Manualna skrzynia biegów, Automatyczna skrzynia biegów
|
Szczegóły skrzyni biegów
Skrzynia CVT
|
|
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła
|
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła
|
|
Moc KM
102 - 130 KM
|
Moc KM
140 KM
|
|
Przyspieszenie 0-100 km/h
11,3 - 13,5 s
|
Przyspieszenie 0-100 km/h
9,4 s
|
|
Maksymalna prędkość
-
|
Maksymalna prędkość
180 km/h
|
|
Moment obrotowy
205 - 300 Nm
|
Moment obrotowy
-
|
|
Liczba cylindrów
3 - 4
|
Liczba cylindrów
4
|
|
Moc kW
75 - 96 kW
|
Moc kW
103 kW
|
|
Pojemność silnika
1 199 - 1 499 cm3
|
Pojemność silnika
1 798 cm3
|
Ogólne |
|
|---|---|
|
Rok modelowy
2026
|
Rok modelowy
2024
|
|
Klasa efektywności CO2
E, F
|
Klasa efektywności CO2
C
|
|
Marka
Peugeot
|
Marka
Suzuki
|