Porównaj moc (158 KM vs 225 KM), bagażnik i cenę (109 600 zł vs 149 300 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – Renault Captur czy Citroen C5 Aircross.
Wszystkie szczegóły dotyczące osiągów, zużycia paliwa, zasięgu i pojemności bagażnika znajdziesz w porównaniu technicznym poniżej – wraz z opiniami użytkowników o obu modelach.
W kwestii ekonomii oba modele pokazują ciekawe różnice.
Renault Captur jest wyraźnie tańszy – jego cena zaczyna się od 109 600 zł , podczas gdy Citroen C5 Aircross kosztuje 149 300 zł . Różnica wynosi około 39 712 zł.
W spalaniu również widać różnice: Citroen C5 Aircross zużywa 2,5 L/100km i jest tym samym wyraźnie bardziej oszczędniejszy niż Renault Captur, który spala 4,4 L/100km. To około 1,9 L/100km różnicy.
Moc, moment i przyspieszenie to klasyczne parametry, na których skupiają się entuzjaści – tu widać ciekawe różnice.
Pod względem mocy silnika Citroen C5 Aircross ma zauważalnie więcej mocy – 225 KM zamiast 158 KM. To różnica około 67 KM.
W przyspieszeniu 0–100 km/h Citroen C5 Aircross jest ledwo szybszy – 8,3 s wobec 8,9 s. Różnica wynosi około 0,6 s sekundy.
Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: Citroen C5 Aircross ciągnie w niewielkim stopniu mocniej – 300 Nm wobec 265 Nm. Różnica to około 35 Nm.
Poza mocą liczy się też wygoda i funkcjonalność. Tu decyduje się, który samochód jest bardziej praktyczny i wszechstronny.
Oba samochody oferują miejsce dla 5 osób.
Pod względem masy własnej Renault Captur jest zauważalnie lżejszy – 1 323 kg wobec 1 629 kg. Różnica to około 306 kg.
Pod względem pojemności bagażnika Citroen C5 Aircross oferuje widocznie więcej miejsca – 565 L wobec 422 L. To różnica około 143 L litrów.
Pod względem ładowności Citroen C5 Aircross wypada niewiele lepiej – 471 kg wobec 453 kg. Różnica to około 18 kg.
Citroen C5 Aircross nie daje rywalowi większych szans w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.
Captur to wszechstronny miejski crossover, który łączy praktyczność i styl oraz daje komfortowe wrażenia z jazdy na co dzień. Sprawdzi się dobrze zarówno przy codziennych dojazdach, jak i podczas dłuższych wyjazdów, oferując przestronne wnętrze i dopracowane rozwiązania użytkowe.
szczegółyCitroën C5 Aircross oferuje przestronne, przyjazne wnętrze i zawieszenie, które zamienia nierówności drogi w niemal kinową wygodę. To auto dla tych, którzy wolą komfort i funkcjonalność od sportowego temperamentu — idealne na rodzinne wypady i codzienne dojazdy z odrobiną luzu.
szczegółyKoszty i Zużycie |
|
|---|---|
|
Cena
109 600 - 145 600 zł
|
Cena
149 300 - 220 300 zł
|
|
Zużycie L/100km
4,4 - 6 L/100km
|
Zużycie L/100km
2,5 - 5,4 L/100km
|
|
Zużycie kWh/100km
-
|
Zużycie kWh/100km
17 kWh/100km
|
|
Zasięg elektryczny
-
|
Zasięg elektryczny
81 - 520 km
|
|
Pojemność baterii
-
|
Pojemność baterii
-
|
|
CO2
100 - 137 g/km
|
CO2
0 - 121 g/km
|
|
Pojemność zbiornika paliwa
-
|
Pojemność zbiornika paliwa
-
|
Wymiary i Nadwozie |
|
|---|---|
|
Typ nadwozia
SUV
|
Typ nadwozia
SUV
|
|
Miejsca siedzące
5
|
Miejsca siedzące
5
|
|
Drzwi
-
|
Drzwi
-
|
|
Masa własna
1 323 - 1 441 kg
|
Masa własna
1 629 - 2 184 kg
|
|
Pojemność bagażnika
326 - 422 L
|
Pojemność bagażnika
565 L
|
|
Długość
-
|
Długość
-
|
|
Szerokość
1 797 mm
|
Szerokość
1 870 mm
|
|
Wysokość
-
|
Wysokość
-
|
|
Maksymalna pojemność bagażnika
-
|
Maksymalna pojemność bagażnika
-
|
|
Ładowność
447 - 453 kg
|
Ładowność
446 - 471 kg
|
Silnik i osiągi |
|
|---|---|
|
Typ silnika
Hybryda pełna, Benzyna, Mild Hybrid Benzyna
|
Typ silnika
Mild Hybrid Benzyna, Elektryczny, Hybryda plug-in
|
|
Skrzynia biegów
Automatyczna, Manuel
|
Skrzynia biegów
Automatyczna
|
|
Szczegóły skrzyni biegów
Automatyczna skrzynia biegów, Manualna skrzynia biegów, Automatyczna dwusprzęgłowa
|
Szczegóły skrzyni biegów
Automatyczna dwusprzęgłowa, Reduktor
|
|
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła
|
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła
|
|
Moc KM
115 - 158 KM
|
Moc KM
145 - 225 KM
|
|
Przyspieszenie 0-100 km/h
8,9 - 12,3 s
|
Przyspieszenie 0-100 km/h
8,3 - 11,2 s
|
|
Maksymalna prędkość
-
|
Maksymalna prędkość
-
|
|
Moment obrotowy
160 - 265 Nm
|
Moment obrotowy
230 - 300 Nm
|
|
Liczba cylindrów
3 - 4
|
Liczba cylindrów
3 - 4
|
|
Moc kW
84 - 116 kW
|
Moc kW
107 - 165 kW
|
|
Pojemność silnika
1 199 - 1 789 cm3
|
Pojemność silnika
1 199 - 1 598 cm3
|
Ogólne |
|
|---|---|
|
Rok modelowy
2025
|
Rok modelowy
2 025 - 2 026
|
|
Klasa efektywności CO2
C, D, E
|
Klasa efektywności CO2
D, A, B
|
|
Marka
Renault
|
Marka
Citroen
|