VS

Renault Master Transporter vs Ferrari 849 Testarossa Coupe porównanie

Porównaj moc (170 KM vs 1 050 KM), bagażnik i cenę (198 100 zł vs 1 976 800 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – Renault Master Transporter czy Ferrari 849 Testarossa Coupe.

Renault Master Transporter vs Ferrari 849 Testarossa Coupe: najważniejsze różnice

Renault Master Transporter

  • znacznie tańszy
  • odczuwalnie bardziej oszczędny
  • znacznie większy zasięg elektryczny
szczegóły

Ferrari 849 Testarossa Coupe

  • wyraźnie bardziej większa moc
  • wyraźnie bardziej szybszy od 0 do 100 km/h
  • trochę lżejszy
szczegóły

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

Master Transporter

Koszty i zużycie

W kwestii ekonomii oba modele pokazują ciekawe różnice.

Renault Master Transporter jest znacznie tańszy – jego cena zaczyna się od 198 100 zł , podczas gdy Ferrari 849 Testarossa Coupe kosztuje 1 976 800 zł . Różnica wynosi około 1 778 716 zł.

W spalaniu również widać różnice: Renault Master Transporter zużywa 6,8 L/100km i jest tym samym odczuwalnie oszczędniejszy niż Ferrari 849 Testarossa Coupe, który spala 9,3 L/100km. To około 2,5 L/100km różnicy.

Pod względem zasięgu elektrycznego Renault Master Transporter wypada znacznie lepiej: osiąga do 448 km, czyli około 427 km więcej niż Ferrari 849 Testarossa Coupe.

849 Testarossa Coupe

Silnik i osiągi

Moc, moment obrotowy i przyspieszenie wiele mówią o tym, jak auto prowadzi się na co dzień. Tu widać, kto oferuje więcej dynamiki.

Pod względem mocy silnika Ferrari 849 Testarossa Coupe ma wyraźnie bardziej więcej mocy1 050 KM zamiast 170 KM. To różnica około 880 KM.

W przyspieszeniu 0–100 km/h Ferrari 849 Testarossa Coupe jest wyraźnie bardziej szybszy – 2,3 s wobec 13,5 s. Różnica wynosi około 11,2 s sekundy.

Przestrzeń i praktyczność

Wnętrze, bagażnik i ładowność mają kluczowe znaczenie w codziennym użytkowaniu. Liczy się komfort i elastyczność.

Miejsca siedzące: Renault Master Transporter oferuje więcej miejsc siedzących – 3 wobec 2.

Pod względem masy własnej Ferrari 849 Testarossa Coupe jest trochę lżejszy – 1 890 kg wobec 2 128 kg. Różnica to około 238 kg.

Pod względem ładowności Renault Master Transporter wypada wyraźnie bardziej lepiej – 1 846 kg wobec 190 kg. Różnica to około 1 656 kg.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

Renault Master Transporter nie daje rywalowi większych szans w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 198 100 zł
Master Transporter

Renault Master Transporter

  • Typ silnika Elektryczny, Diesel
  • Skrzynia biegów Automatyczna, Manualna
  • Rodzaj napędu Napęd na przednie koła, Napęd na tylne koła
  • Moc KM 130 - 170 KM
  • Zużycie L/100km 6,8 - 12,1 L/100km
  • Zużycie kWh/100km 22,6 - 25,7 kWh/100km
  • Zasięg elektryczny 177 - 448 km
Renault Master Transporter
Ferrari 849 Testarossa Coupe

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

Renault Master Transporter

Renault Master to twardy zawodnik na rynku dostawczaków — przestronny, praktyczny i stworzony do ciężkiej pracy. Za kierownicą nie zachwyca ekstrawagancją, ale daje pewność i niskie koszty użytkowania, co dla wielu kupujących jest wartością samą w sobie.

szczegóły

Ferrari 849 Testarossa Coupe

Ferrari Testarossa to ikona motoryzacji o charakterystycznej sylwetce, która wciąż kradnie spojrzenia i wywołuje uśmiech u każdego miłośnika sportowych aut. To samochód dla kolekcjonera z temperamentem — idealny na eleganckie przejażdżki i pokazy, gdzie bardziej liczy się styl oraz emocje niż praktyczność codziennego sedana.

szczegóły
Renault Master Transporter
Ferrari 849 Testarossa Coupe

Koszty i Zużycie

Cena
198 100 - 279 900 zł
Cena
1 976 800 zł
Zużycie L/100km
6,8 - 12,1 L/100km
Zużycie L/100km
9,3 L/100km
Zużycie kWh/100km
22,6 - 25,7 kWh/100km
Zużycie kWh/100km
-
Zasięg elektryczny
177 - 448 km
Zasięg elektryczny
21 km
Pojemność baterii
-
Pojemność baterii
-
CO2
0 - 318 g/km
CO2
212 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
-
Pojemność zbiornika paliwa
-

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
Furgon
Typ nadwozia
Coupé
Miejsca siedzące
3
Miejsca siedzące
2
Drzwi
-
Drzwi
-
Masa własna
2 128 - 2 598 kg
Masa własna
1 890 kg
Pojemność bagażnika
-
Pojemność bagażnika
74 L
Długość
-
Długość
-
Szerokość
2 080 mm
Szerokość
1 999 mm
Wysokość
-
Wysokość
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Ładowność
902 - 1 846 kg
Ładowność
190 kg

Silnik i osiągi

Typ silnika
Elektryczny, Diesel
Typ silnika
Hybryda plug-in
Skrzynia biegów
Automatyczna, Manualna
Skrzynia biegów
Automatyczna
Szczegóły skrzyni biegów
Reduktor, Manualna skrzynia biegów, Automatyczna skrzynia biegów
Szczegóły skrzyni biegów
Automatyczna dwusprzęgłowa
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła, Napęd na tylne koła
Rodzaj napędu
Napęd na cztery koła
Moc KM
130 - 170 KM
Moc KM
1 050 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
13,5 s
Przyspieszenie 0-100 km/h
2,3 s
Maksymalna prędkość
-
Maksymalna prędkość
-
Moment obrotowy
300 - 380 Nm
Moment obrotowy
-
Liczba cylindrów
4
Liczba cylindrów
8
Moc kW
96 - 125 kW
Moc kW
772 kW
Pojemność silnika
1 997 cm3
Pojemność silnika
3 990 cm3

Ogólne

Rok modelowy
2 024 - 2 026
Rok modelowy
2026
Klasa efektywności CO2
A, G
Klasa efektywności CO2
G
Marka
Renault
Marka
Ferrari
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.