VS

Subaru Impreza vs Suzuki S-Cross porównanie

Porównaj moc (136 KM vs 110 KM), bagażnik i cenę (154 900 zł vs 111 500 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – Subaru Impreza czy Suzuki S-Cross.

Subaru Impreza vs Suzuki S-Cross: najważniejsze różnice

Subaru Impreza

5 (1 Opinie)
oceń
  • lekko większa moc
szczegóły

Suzuki S-Cross

4,7 (4 Opinie)
oceń
  • odczuwalnie tańszy
  • zauważalnie bardziej oszczędny
  • widocznie lżejszy
  • wyraźnie większy bagażnik
szczegóły

Wszystkie szczegóły dotyczące osiągów, zużycia paliwa, zasięgu i pojemności bagażnika znajdziesz w porównaniu technicznym poniżej – wraz z opiniami użytkowników o obu modelach.

By Achim Sedelmaier

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

Impreza

Koszty i zużycie

Porównanie ceny i zużycia paliwa często pokazuje największe różnice. Tu decyduje się, który model lepiej pasuje do budżetu.

Suzuki S-Cross jest odczuwalnie tańszy – jego cena zaczyna się od 111 500 zł , podczas gdy Subaru Impreza kosztuje 154 900 zł . Różnica wynosi około 43 358 zł.

W spalaniu również widać różnice: Suzuki S-Cross zużywa 5,3 L/100km i jest tym samym zauważalnie oszczędniejszy niż Subaru Impreza, który spala 7,3 L/100km. To około 2 L/100km różnicy.

S-Cross

Silnik i osiągi

Pod maską widać, który model jest bardziej sportowy i kto ma lepszy start.

Pod względem mocy silnika Subaru Impreza ma lekko więcej mocy136 KM zamiast 110 KM. To różnica około 26 KM.

Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: Suzuki S-Cross ciągnie zauważalnie mocniej – 235 Nm wobec 182 Nm. Różnica to około 53 Nm.

Przestrzeń i praktyczność

Poza mocą liczy się też wygoda i funkcjonalność. Tu decyduje się, który samochód jest bardziej praktyczny i wszechstronny.

Oba samochody oferują miejsce dla 5 osób.

Pod względem masy własnej Suzuki S-Cross jest widocznie lżejszy – 1 280 kg wobec 1 574 kg. Różnica to około 294 kg.

Pod względem pojemności bagażnika Suzuki S-Cross oferuje wyraźnie więcej miejsca – 430 L wobec 315 L. To różnica około 115 L litrów.

Pod względem ładowności Subaru Impreza wypada wyraźnie lepiej – 526 kg wobec 405 kg. Różnica to około 121 kg.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

Suzuki S-Cross przewyższa rywala w niemal każdym aspekcie w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 111 500 zł
S-Cross

Suzuki S-Cross

  • Typ silnika : Mild Hybrid Benzyna
  • Skrzynia biegów : Manuel, Automatyczna
  • Rodzaj napędu : Napęd na przednie koła, Napęd na cztery koła
  • Moc KM : 110 KM
  • Zużycie L/100km : 5,3 - 5,8 L/100km
Subaru Impreza
Suzuki S-Cross

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

Subaru Impreza

Impreza to auto z rajdową krwią, które potrafi zamienić zwykły dojazd w niezłą zabawę dzięki przewidywalnemu zachowaniu na zakrętach i znakomitemu napędowi na wszystkie koła. Nie błyszczy w katalogach modnych gadżetów, za to oferuje praktyczność, niezawodność i trochę charakteru dla kierowców, którzy wolą pewność za kierownicą od pustej popisówki.

szczegóły

Suzuki S-Cross

Suzuki S-Cross to rozsądny i wszechstronny crossover dla kierowców, którzy wolą praktyczne rozwiązania zamiast krzykliwych dodatków. Nie udaje terenówki, ale sprawdza się świetnie w codziennym użytkowaniu i dłuższych podróżach, zaskakując komfortem i niskimi kosztami eksploatacji.

szczegóły
Subaru Impreza
Suzuki S-Cross

Koszty i Zużycie

Cena
154 900 - 166 400 zł
Cena
111 500 - 175 500 zł
Zużycie L/100km
7,3 L/100km
Zużycie L/100km
5,3 - 5,8 L/100km
Zużycie kWh/100km
-
Zużycie kWh/100km
-
Zasięg elektryczny
-
Zasięg elektryczny
-
Pojemność baterii
-
Pojemność baterii
-
CO2
166 g/km
CO2
119 - 138 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
48 L
Pojemność zbiornika paliwa
-

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
Hatchback
Typ nadwozia
SUV
Miejsca siedzące
5
Miejsca siedzące
5
Drzwi
5
Drzwi
-
Masa własna
1 574 - 1 599 kg
Masa własna
1 280 - 1 385 kg
Pojemność bagażnika
315 L
Pojemność bagażnika
430 L
Długość
4 490 mm
Długość
-
Szerokość
1 780 mm
Szerokość
1 785 mm
Wysokość
1 515 mm
Wysokość
-
Maksymalna pojemność bagażnika
1 297 - 1 314 L
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Ładowność
501 - 526 kg
Ładowność
395 - 405 kg

Silnik i osiągi

Typ silnika
Mild Hybrid Benzyna
Typ silnika
Mild Hybrid Benzyna
Skrzynia biegów
Automatyczna
Skrzynia biegów
Manuel, Automatyczna
Szczegóły skrzyni biegów
Skrzynia CVT
Szczegóły skrzyni biegów
Manualna skrzynia biegów, Automatyczna skrzynia biegów
Rodzaj napędu
Napęd na cztery koła
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła, Napęd na cztery koła
Moc KM
136 KM
Moc KM
110 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
10,6 s
Przyspieszenie 0-100 km/h
-
Maksymalna prędkość
199 km/h
Maksymalna prędkość
-
Moment obrotowy
182 Nm
Moment obrotowy
235 Nm
Liczba cylindrów
4
Liczba cylindrów
4
Moc kW
100 kW
Moc kW
81 kW
Pojemność silnika
1 995 cm3
Pojemność silnika
1 373 cm3

Ogólne

Rok modelowy
2024
Rok modelowy
2025
Klasa efektywności CO2
F
Klasa efektywności CO2
D, E
Marka
Subaru
Marka
Suzuki
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.