Porównaj moc (180 KM vs 150 KM), bagażnik i cenę (161 800 zł vs 142 300 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – Toyota Proace Bus czy VW Caddy.
Wszystkie szczegóły dotyczące osiągów, zużycia paliwa, zasięgu i pojemności bagażnika znajdziesz w porównaniu technicznym poniżej – wraz z opiniami użytkowników o obu modelach.
W kwestii ekonomii oba modele pokazują ciekawe różnice.
VW Caddy jest nieco tańszy – jego cena zaczyna się od 142 300 zł , podczas gdy Toyota Proace Bus kosztuje 161 800 zł . Różnica wynosi około 19 499 zł.
W spalaniu również widać różnice: VW Caddy zużywa 0,5 L/100km i jest tym samym zdecydowanie oszczędniejszy niż Toyota Proace Bus, który spala 6,5 L/100km. To około 6 L/100km różnicy.
Pod względem zasięgu elektrycznego Toyota Proace Bus wypada wyraźnie bardziej lepiej: osiąga do 343 km, czyli około 222 km więcej niż VW Caddy.
Moc, moment obrotowy i przyspieszenie wiele mówią o tym, jak auto prowadzi się na co dzień. Tu widać, kto oferuje więcej dynamiki.
Pod względem mocy silnika Toyota Proace Bus ma lekko więcej mocy – 180 KM zamiast 150 KM. To różnica około 30 KM.
W przyspieszeniu 0–100 km/h VW Caddy jest trochę szybszy – 11,4 s wobec 13,3 s. Różnica wynosi około 1,9 s sekundy.
Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: Toyota Proace Bus ciągnie trochę mocniej – 400 Nm wobec 320 Nm. Różnica to około 80 Nm.
Samochód rodzinny czy codzienny towarzysz – który oferuje więcej miejsca, komfortu i elastyczności?
Miejsca siedzące: Toyota Proace Bus oferuje więcej miejsc siedzących – 9 wobec 7.
Pod względem masy własnej VW Caddy jest trochę lżejszy – 1 575 kg wobec 1 835 kg. Różnica to około 260 kg.
Pod względem ładowności Toyota Proace Bus wypada wyraźnie bardziej lepiej – 1 265 kg wobec 710 kg. Różnica to około 555 kg.
VW Caddy nie daje rywalowi większych szans w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.
Toyota Proace, często po prostu Proace, to praktyczny i nieudawany van, który bez zbędnego blichtru przewiezie rodzinę, ekipę lub sporą górę bagażu. Wnętrze nie obiecuje luksusu, ale nadrabia niezawodnością i sprytnymi rozwiązaniami — idealne auto dla tych, którzy wolą użyteczność od pozorów.
szczegółyCaddy to sprytny kompromis między vanem a samochodem osobowym — przestronny, praktyczny i stworzony do codziennej roboty, ale bez rezygnacji z komfortu. Jeździ pewnie, zaskakuje inteligentnymi rozwiązaniami wnętrza i sprawia, że przewożenie sprzętu czy całej rodziny przestaje być problemem — i to bez większego dramatu.
szczegółyKoszty i Zużycie |
|
|---|---|
|
Cena
161 800 - 292 700 zł
|
Cena
142 300 - 235 000 zł
|
|
Zużycie L/100km
6,5 - 6,7 L/100km
|
Zużycie L/100km
0,5 - 6,9 L/100km
|
|
Zużycie kWh/100km
24,2 - 24,3 kWh/100km
|
Zużycie kWh/100km
-
|
|
Zasięg elektryczny
218 - 343 km
|
Zasięg elektryczny
116 - 121 km
|
|
Pojemność baterii
-
|
Pojemność baterii
19,7 kWh
|
|
CO2
0 - 177 g/km
|
CO2
10 - 165 g/km
|
|
Pojemność zbiornika paliwa
-
|
Pojemność zbiornika paliwa
50 L
|
Wymiary i Nadwozie |
|
|---|---|
|
Typ nadwozia
Bus
|
Typ nadwozia
Kombi z wysokim dachem
|
|
Miejsca siedzące
5 - 9
|
Miejsca siedzące
5 - 7
|
|
Drzwi
-
|
Drzwi
5
|
|
Masa własna
1 835 - 2 140 kg
|
Masa własna
1 575 - 1 998 kg
|
|
Pojemność bagażnika
0 L
|
Pojemność bagażnika
-
|
|
Długość
-
|
Długość
4 500 - 4 853 mm
|
|
Szerokość
1 920 mm
|
Szerokość
1 855 mm
|
|
Wysokość
-
|
Wysokość
1 819 - 1 860 mm
|
|
Maksymalna pojemność bagażnika
-
|
Maksymalna pojemność bagażnika
2 556 - 3 700 L
|
|
Ładowność
825 - 1 265 kg
|
Ładowność
501 - 710 kg
|
Silnik i osiągi |
|
|---|---|
|
Typ silnika
Elektryczny, Diesel
|
Typ silnika
Benzyna, Diesel, Hybryda plug-in
|
|
Skrzynia biegów
Automatyczna, Manuel
|
Skrzynia biegów
Manuel, Automatyczna
|
|
Szczegóły skrzyni biegów
Reduktor, Manualna skrzynia biegów, Automatyczna skrzynia biegów
|
Szczegóły skrzyni biegów
Manualna skrzynia biegów, Automatyczna dwusprzęgłowa
|
|
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła
|
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła, Napęd na cztery koła
|
|
Moc KM
136 - 180 KM
|
Moc KM
102 - 150 KM
|
|
Przyspieszenie 0-100 km/h
13,3 s
|
Przyspieszenie 0-100 km/h
11,4 - 14 s
|
|
Maksymalna prędkość
-
|
Maksymalna prędkość
173 - 186 km/h
|
|
Moment obrotowy
260 - 400 Nm
|
Moment obrotowy
220 - 320 Nm
|
|
Liczba cylindrów
4
|
Liczba cylindrów
4
|
|
Moc kW
100 - 132 kW
|
Moc kW
75 - 110 kW
|
|
Pojemność silnika
2 184 cm3
|
Pojemność silnika
1 498 - 1 968 cm3
|
Ogólne |
|
|---|---|
|
Rok modelowy
2 024 - 2 025
|
Rok modelowy
2024
|
|
Klasa efektywności CO2
A, F, G
|
Klasa efektywności CO2
E, F, B
|
|
Marka
Toyota
|
Marka
VW
|