VS

Toyota Proace Max vs Maxus Deliver 7 porównanie

Porównaj moc (279 KM vs 204 KM), bagażnik i cenę (291 800 zł vs 156 800 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – Toyota Proace Max czy Maxus Deliver 7.

Toyota Proace Max vs Maxus Deliver 7: najważniejsze różnice

Toyota Proace Max

  • zauważalnie większa moc
  • minimalnie bardziej oszczędny
  • trochę większy zasięg elektryczny
szczegóły

Maxus Deliver 7

  • wyraźnie bardziej tańszy
  • trochę lżejszy
szczegóły

By Achim Sedelmaier

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

Proace Max

Koszty i zużycie

W kwestii ekonomii oba modele pokazują ciekawe różnice.

Maxus Deliver 7 jest wyraźnie bardziej tańszy – jego cena zaczyna się od 156 800 zł , podczas gdy Toyota Proace Max kosztuje 291 800 zł . Różnica wynosi około 135 027 zł.

Pod względem zużycia energii przewagę ma Toyota Proace Max: z wynikiem 26,2 kWh/100km jest minimalnie bardziej wydajny niż Maxus Deliver 7, który zużywa 26,9 kWh/100km. Różnica to około 0,7 kWh/100km.

Pod względem zasięgu elektrycznego Toyota Proace Max wypada trochę lepiej: osiąga do 424 km, czyli około 54 km więcej niż Maxus Deliver 7.

Deliver 7

Silnik i osiągi

Moc, moment i przyspieszenie to klasyczne parametry, na których skupiają się entuzjaści – tu widać ciekawe różnice.

Pod względem mocy silnika Toyota Proace Max ma zauważalnie więcej mocy279 KM zamiast 204 KM. To różnica około 75 KM.

Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: Toyota Proace Max ciągnie niewiele mocniej – 410 Nm wobec 375 Nm. Różnica to około 35 Nm.

Przestrzeń i praktyczność

Wnętrze, bagażnik i ładowność mają kluczowe znaczenie w codziennym użytkowaniu. Liczy się komfort i elastyczność.

Oba samochody oferują miejsce dla 3 osób.

Pod względem masy własnej Maxus Deliver 7 jest trochę lżejszy – 2 360 kg wobec 2 790 kg. Różnica to około 430 kg.

Pod względem ładowności Toyota Proace Max wypada widocznie lepiej – 1 460 kg wobec 1 140 kg. Różnica to około 320 kg.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

Maxus Deliver 7 wygrywa pojedynek minimalną różnicą w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 156 800 zł
Deliver 7

Maxus Deliver 7

  • Typ silnika : Elektryczny, Diesel
  • Skrzynia biegów : Automatyczna, Manuel
  • Rodzaj napędu : Napęd na przednie koła
  • Moc KM : 148 - 204 KM
  • Zużycie L/100km : 8 L/100km
  • Zużycie kWh/100km : 26,9 - 28,2 kWh/100km
  • Zasięg elektryczny : 310 - 370 km
Toyota Proace Max
Maxus Deliver 7

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

Toyota Proace Max

Toyota Proace Max, często nazywana po prostu Proace, to van zaprojektowany z myślą o praktyce — oferuje imponującą przestrzeń i pomysłowe rozwiązania, które sprawdzą się i na placu budowy, i podczas rodzinnego wyjazdu. Nie jest to samochód dla poszukiwaczy adrenaliny, ale za to niezawodnie odwala robotę, oszczędza czas właściciela i rzadko zaskakuje niespodziankami.

szczegóły

Maxus Deliver 7

Maxus Deliver 7 to nowoczesna dostawcza maszyna, która sprytnie łączy praktyczność codziennej pracy z wygodą kierowcy, tak że długie trasy przestają być karą. Dla przedsiębiorcy szukającego niezawodnego partnera do miasta i w trasie Deliver 7 oferuje rozsądne koszty eksploatacji, solidne wrażenie i odrobinę stylu więcej niż przeciętny furgon — warto go wpisać na krótką listę kandydatów.

szczegóły
Toyota Proace Max
Maxus Deliver 7

Koszty i Zużycie

Cena
291 800 - 312 500 zł
Cena
156 800 - 256 100 zł
Zużycie L/100km
-
Zużycie L/100km
8 L/100km
Zużycie kWh/100km
26,2 kWh/100km
Zużycie kWh/100km
26,9 - 28,2 kWh/100km
Zasięg elektryczny
424 km
Zasięg elektryczny
310 - 370 km
Pojemność baterii
-
Pojemność baterii
-
CO2
0 g/km
CO2
0 - 211 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
-
Pojemność zbiornika paliwa
-

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
Van
Typ nadwozia
Van
Miejsca siedzące
3
Miejsca siedzące
3
Drzwi
-
Drzwi
-
Masa własna
2 790 kg
Masa własna
2 360 - 2 520 kg
Pojemność bagażnika
-
Pojemność bagażnika
-
Długość
-
Długość
-
Szerokość
2 050 mm
Szerokość
2 030 mm
Wysokość
-
Wysokość
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Ładowność
710 - 1 460 kg
Ładowność
980 - 1 140 kg

Silnik i osiągi

Typ silnika
Elektryczny
Typ silnika
Elektryczny, Diesel
Skrzynia biegów
Automatyczna
Skrzynia biegów
Automatyczna, Manuel
Szczegóły skrzyni biegów
Reduktor
Szczegóły skrzyni biegów
Reduktor, Manualna skrzynia biegów
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła
Moc KM
279 KM
Moc KM
148 - 204 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
-
Przyspieszenie 0-100 km/h
11,4 - 11,6 s
Maksymalna prędkość
-
Maksymalna prędkość
-
Moment obrotowy
410 Nm
Moment obrotowy
330 - 375 Nm
Liczba cylindrów
-
Liczba cylindrów
4
Moc kW
205 kW
Moc kW
108 - 150 kW
Pojemność silnika
-
Pojemność silnika
1 996 cm3

Ogólne

Rok modelowy
2025
Rok modelowy
2 024 - 2 025
Klasa efektywności CO2
A
Klasa efektywności CO2
A, G
Marka
Toyota
Marka
Maxus
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.