Porównaj moc (299 KM vs 490 KM), bagażnik i cenę (178 300 zł vs 235 000 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – VW ID.4 czy NIO EL6.
Wszystkie szczegóły dotyczące osiągów, zużycia paliwa, zasięgu i pojemności bagażnika znajdziesz w porównaniu technicznym poniżej – wraz z opiniami użytkowników o obu modelach.
Cena i efektywność to kluczowe czynniki przy zakupie auta – właśnie tu często widać największe kontrasty.
VW ID.4 jest odczuwalnie tańszy – jego cena zaczyna się od 178 300 zł , podczas gdy NIO EL6 kosztuje 235 000 zł . Różnica wynosi około 56 755 zł.
Pod względem zużycia energii przewagę ma VW ID.4: z wynikiem 15,4 kWh/100km jest zauważalnie bardziej wydajny niż NIO EL6, który zużywa 20,4 kWh/100km. Różnica to około 5 kWh/100km.
Pod względem zasięgu elektrycznego VW ID.4 wypada ledwo lepiej: osiąga do 570 km, czyli około 41 km więcej niż NIO EL6.
Pod maską widać, który model jest bardziej sportowy i kto ma lepszy start.
Pod względem mocy silnika NIO EL6 ma odczuwalnie więcej mocy – 490 KM zamiast 299 KM. To różnica około 191 KM.
W przyspieszeniu 0–100 km/h NIO EL6 jest zauważalnie szybszy – 4,5 s wobec 6,1 s. Różnica wynosi około 1,6 s sekundy.
Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: NIO EL6 ciągnie odczuwalnie mocniej – 700 Nm wobec 545 Nm. Różnica to około 155 Nm.
Wnętrze, bagażnik i ładowność mają kluczowe znaczenie w codziennym użytkowaniu. Liczy się komfort i elastyczność.
Oba samochody oferują miejsce dla 5 osób.
Pod względem masy własnej VW ID.4 jest minimalnie lżejszy – 2 065 kg wobec 2 215 kg. Różnica to około 150 kg.
Pod względem ładowności VW ID.4 wypada trochę lepiej – 554 kg wobec 475 kg. Różnica to około 79 kg.
NIO EL6 prowadzi wyraźnie w ogólnym zestawieniu w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.
VW ID.4 to praktyczny i komfortowy samochód elektryczny, który sprawdza się zarówno w miejskiej codzienności, jak i na dłuższych wyjazdach. Wnętrze oferuje przemyślane rozplanowanie i dobrą widoczność, a prowadzenie wyróżnia się stabilnością i przewidywalnością, co daje poczucie pewności za kierownicą.
szczegółyNIO EL6 to elektryczny SUV o eleganckiej sylwetce i wnętrzu, które czuje się jak salon na kółkach — nowoczesne rozwiązania i przemyślane usługi serwisowe dodają mu autostradowego sznytu. Dla kierowcy szukającego komfortu, technologii i odrobiny charakteru to ciekawa alternatywa, która nie boi się wyróżnić na miejskim tle.
szczegółyKoszty i Zużycie |
|
|---|---|
|
Cena
178 300 - 244 100 zł
|
Cena
235 000 - 327 300 zł
|
|
Zużycie L/100km
-
|
Zużycie L/100km
-
|
|
Zużycie kWh/100km
15,4 - 16,6 kWh/100km
|
Zużycie kWh/100km
20,4 - 21,2 kWh/100km
|
|
Zasięg elektryczny
425 - 570 km
|
Zasięg elektryczny
406 - 529 km
|
|
Pojemność baterii
-
|
Pojemność baterii
73,5 - 90 kWh
|
|
CO2
0 g/km
|
CO2
0 g/km
|
|
Pojemność zbiornika paliwa
-
|
Pojemność zbiornika paliwa
-
|
Wymiary i Nadwozie |
|
|---|---|
|
Typ nadwozia
SUV
|
Typ nadwozia
SUV
|
|
Miejsca siedzące
5
|
Miejsca siedzące
5
|
|
Drzwi
-
|
Drzwi
5
|
|
Masa własna
2 065 - 2 219 kg
|
Masa własna
2 215 - 2 235 kg
|
|
Pojemność bagażnika
-
|
Pojemność bagażnika
597 L
|
|
Długość
-
|
Długość
4 854 mm
|
|
Szerokość
1 852 mm
|
Szerokość
1 987 mm
|
|
Wysokość
-
|
Wysokość
1 703 mm
|
|
Maksymalna pojemność bagażnika
-
|
Maksymalna pojemność bagażnika
1 430 L
|
|
Ładowność
525 - 554 kg
|
Ładowność
455 - 475 kg
|
Silnik i osiągi |
|
|---|---|
|
Typ silnika
Elektryczny
|
Typ silnika
Elektryczny
|
|
Skrzynia biegów
Automatyczna
|
Skrzynia biegów
Automatyczna
|
|
Szczegóły skrzyni biegów
Reduktor
|
Szczegóły skrzyni biegów
Reduktor
|
|
Rodzaj napędu
Napęd na tylne koła, Napęd na cztery koła
|
Rodzaj napędu
Napęd na cztery koła
|
|
Moc KM
190 - 299 KM
|
Moc KM
490 KM
|
|
Przyspieszenie 0-100 km/h
6,1 - 8,5 s
|
Przyspieszenie 0-100 km/h
4,5 s
|
|
Maksymalna prędkość
-
|
Maksymalna prędkość
200 km/h
|
|
Moment obrotowy
310 - 545 Nm
|
Moment obrotowy
700 Nm
|
|
Liczba cylindrów
-
|
Liczba cylindrów
-
|
|
Moc kW
140 - 220 kW
|
Moc kW
360 kW
|
|
Pojemność silnika
-
|
Pojemność silnika
-
|
Ogólne |
|
|---|---|
|
Rok modelowy
2026
|
Rok modelowy
2023
|
|
Klasa efektywności CO2
A
|
Klasa efektywności CO2
A
|
|
Marka
VW
|
Marka
NIO
|