VS

VW T-Roc vs Bentley Bentayga porównanie

Porównaj moc (150 KM vs 550 KM), bagażnik i cenę (135 500 zł vs 908 400 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – VW T-Roc czy Bentley Bentayga.

VW T-Roc vs Bentley Bentayga: najważniejsze różnice

VW T-Roc

4,6 (7 Opinie)
oceń
  • istotnie tańszy
  • istotnie bardziej oszczędny
  • istotnie lżejszy
szczegóły

Bentley Bentayga

  • zdecydowanie większa moc
  • wyraźnie bardziej szybszy od 0 do 100 km/h
  • ledwo większy bagażnik
szczegóły

Wszystkie szczegóły dotyczące osiągów, zużycia paliwa, zasięgu i pojemności bagażnika znajdziesz w porównaniu technicznym poniżej – wraz z opiniami użytkowników o obu modelach.

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

T-Roc

Koszty i zużycie

Porównanie ceny i zużycia paliwa często pokazuje największe różnice. Tu decyduje się, który model lepiej pasuje do budżetu.

VW T-Roc jest istotnie tańszy – jego cena zaczyna się od 135 500 zł , podczas gdy Bentley Bentayga kosztuje 908 400 zł . Różnica wynosi około 772 945 zł.

W spalaniu również widać różnice: VW T-Roc zużywa 5,5 L/100km i jest tym samym istotnie oszczędniejszy niż Bentley Bentayga, który spala 13 L/100km. To około 7,5 L/100km różnicy.

Bentayga

Silnik i osiągi

Pod maską widać, który model jest bardziej sportowy i kto ma lepszy start.

Pod względem mocy silnika Bentley Bentayga ma zdecydowanie więcej mocy550 KM zamiast 150 KM. To różnica około 400 KM.

W przyspieszeniu 0–100 km/h Bentley Bentayga jest wyraźnie bardziej szybszy – 4,5 s wobec 8,9 s. Różnica wynosi około 4,4 s sekundy.

Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: Bentley Bentayga ciągnie znacznie mocniej – 770 Nm wobec 250 Nm. Różnica to około 520 Nm.

T-Roc

Przestrzeń i praktyczność

Poza mocą liczy się też wygoda i funkcjonalność. Tu decyduje się, który samochód jest bardziej praktyczny i wszechstronny.

Oba samochody oferują miejsce dla 5 osób.

Pod względem masy własnej VW T-Roc jest istotnie lżejszy – 1 465 kg wobec 2 415 kg. Różnica to około 950 kg.

Pod względem pojemności bagażnika Bentley Bentayga oferuje ledwo więcej miejsca – 484 L wobec 475 L. To różnica około 9 L litrów.

Pod względem ładowności Bentley Bentayga wypada odczuwalnie lepiej – 835 kg wobec 515 kg. Różnica to około 320 kg.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

VW T-Roc przewyższa rywala w niemal każdym aspekcie w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 135 500 zł
T-Roc

VW T-Roc

  • Typ silnika Benzyna, Benzyna MHEV
  • Skrzynia biegów Manualna, Automatyczna
  • Rodzaj napędu Napęd na przednie koła
  • Moc KM 115 - 150 KM
  • Zużycie L/100km 5,5 - 6,3 L/100km
VW T-Roc
Bentley Bentayga

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

VW T-Roc

VW T‑Roc to kompaktowy crossover, który łączy miejską elegancję z wyższą pozycją za kierownicą i charakterem auta gotowego na codzienne zadania. Oferuje przestronne i dobrze wykończone wnętrze oraz przyjemne prowadzenie, co czyni go praktycznym wyborem dla osób szukających uniwersalnego i stylowego samochodu.

szczegóły

Bentley Bentayga

Bentayga to luksusowy SUV, który łączy ręczne wykonanie wnętrza z wyraźną prezencją na drodze — wsiadasz do niego jak do prywatnego salonu. Za kierownicą daje bezkompromisowy komfort i poczucie statusu, a jego sylwetka przyciąga spojrzenia jak gwiazda na czerwonym dywanie.

szczegóły
VW T-Roc
Bentley Bentayga

Koszty i Zużycie

Cena
135 500 - 197 600 zł
Cena
908 400 - 1 180 800 zł
Zużycie L/100km
5,5 - 6,3 L/100km
Zużycie L/100km
13 L/100km
Zużycie kWh/100km
-
Zużycie kWh/100km
-
Zasięg elektryczny
-
Zasięg elektryczny
50 km
Pojemność baterii
-
Pojemność baterii
17,3 kWh
CO2
126 - 143 g/km
CO2
294 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
-
Pojemność zbiornika paliwa
75 - 85 L

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
SUV
Typ nadwozia
SUV
Miejsca siedzące
4 - 5
Miejsca siedzące
4 - 5
Drzwi
-
Drzwi
5
Masa własna
1 465 - 1 539 kg
Masa własna
2 415 - 2 514 kg
Pojemność bagażnika
284 - 475 L
Pojemność bagażnika
484 L
Długość
-
Długość
5 125 - 5 305 mm
Szerokość
1 811 - 1 828 mm
Szerokość
1 998 mm
Wysokość
-
Wysokość
1 728 mm
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Maksymalna pojemność bagażnika
1 774 L
Ładowność
368 - 515 kg
Ładowność
736 - 835 kg

Silnik i osiągi

Typ silnika
Benzyna, Benzyna MHEV
Typ silnika
Benzyna, Hybryda plug-in
Skrzynia biegów
Manualna, Automatyczna
Skrzynia biegów
Automatyczna
Szczegóły skrzyni biegów
Manualna skrzynia biegów, Automatyczna dwusprzęgłowa
Szczegóły skrzyni biegów
Automatyczna skrzynia biegów
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła
Rodzaj napędu
Napęd na cztery koła
Moc KM
115 - 150 KM
Moc KM
462 - 550 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
8,9 - 12,3 s
Przyspieszenie 0-100 km/h
4,5 - 5,3 s
Maksymalna prędkość
-
Maksymalna prędkość
254 - 290 km/h
Moment obrotowy
200 - 250 Nm
Moment obrotowy
700 - 770 Nm
Liczba cylindrów
3 - 4
Liczba cylindrów
6 - 8
Moc kW
85 - 110 kW
Moc kW
340 - 404 kW
Pojemność silnika
999 - 1 498 cm3
Pojemność silnika
2 995 - 3 996 cm3

Ogólne

Rok modelowy
2 024 - 2 025
Rok modelowy
2 020 - 2 022
Klasa efektywności CO2
E, D
Klasa efektywności CO2
G
Marka
VW
Marka
Bentley
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.