VS

VW T-Roc vs Kia EV4 Sedan porównanie

Porównaj moc (150 KM vs 204 KM), bagażnik i cenę (135 500 zł vs 182 300 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – VW T-Roc czy Kia EV4 Sedan.

VW T-Roc vs Kia EV4 Sedan: najważniejsze różnice

VW T-Roc

4,8 (6 Opinie)
oceń
  • widocznie tańszy
  • zauważalnie lżejszy
szczegóły

Kia EV4 Sedan

  • wyraźnie większa moc
  • odczuwalnie szybszy od 0 do 100 km/h
  • znacznie większy bagażnik
szczegóły

Wszystkie szczegóły dotyczące osiągów, zużycia paliwa, zasięgu i pojemności bagażnika znajdziesz w porównaniu technicznym poniżej – wraz z opiniami użytkowników o obu modelach.

By Achim Sedelmaier

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

T-Roc

Koszty i zużycie

Cena i efektywność to kluczowe czynniki przy zakupie auta – właśnie tu często widać największe kontrasty.

VW T-Roc jest widocznie tańszy – jego cena zaczyna się od 135 500 zł , podczas gdy Kia EV4 Sedan kosztuje 182 300 zł . Różnica wynosi około 46 762 zł.

EV4 Sedan

Silnik i osiągi

Pod maską widać, który model jest bardziej sportowy i kto ma lepszy start.

Pod względem mocy silnika Kia EV4 Sedan ma wyraźnie więcej mocy204 KM zamiast 150 KM. To różnica około 54 KM.

W przyspieszeniu 0–100 km/h Kia EV4 Sedan jest odczuwalnie szybszy – 7,4 s wobec 8,9 s. Różnica wynosi około 1,5 s sekundy.

Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: Kia EV4 Sedan ciągnie nieco mocniej – 283 Nm wobec 250 Nm. Różnica to około 33 Nm.

T-Roc

Przestrzeń i praktyczność

Samochód rodzinny czy codzienny towarzysz – który oferuje więcej miejsca, komfortu i elastyczności?

Oba samochody oferują miejsce dla 5 osób.

Pod względem masy własnej VW T-Roc jest zauważalnie lżejszy – 1 465 kg wobec 1 815 kg. Różnica to około 350 kg.

Pod względem pojemności bagażnika Kia EV4 Sedan oferuje znacznie więcej miejsca – 490 L wobec 284 L. To różnica około 206 L litrów.

Pod względem ładowności VW T-Roc wypada nieco lepiej – 515 kg wobec 455 kg. Różnica to około 60 kg.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

Kia EV4 Sedan jest zdecydowanie lepszy w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 182 300 zł
EV4 Sedan

Kia EV4 Sedan

  • Typ silnika : Elektryczny
  • Skrzynia biegów : Automatyczna
  • Rodzaj napędu : Napęd na przednie koła
  • Moc KM : 204 KM
  • Zużycie kWh/100km : 14,3 - 14,9 kWh/100km
  • Zasięg elektryczny : 456 - 633 km
VW T-Roc
Kia EV4 Sedan

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

VW T-Roc

VW T‑Roc to kompaktowy crossover, który łączy miejską elegancję z wyższą pozycją za kierownicą i charakterem auta gotowego na codzienne zadania. Oferuje przestronne i dobrze wykończone wnętrze oraz przyjemne prowadzenie, co czyni go praktycznym wyborem dla osób szukających uniwersalnego i stylowego samochodu.

szczegóły

Kia EV4 Sedan

Kia EV4 to elegancki, nowoczesny sedan elektryczny o smukłej sylwetce i wyraźnym charakterze — wygląda jak samochód, który chce zostać zauważony bez krzykliwej gestykulacji. W środku zaskakuje przestronność i praktyczne, przyjazne wnętrze, a w codziennej eksploatacji daje ciche, komfortowe podróżowanie oraz rozsądne koszty utrzymania dla osób szukających stylowego, ale rozumnego elektryka.

szczegóły
VW T-Roc
Kia EV4 Sedan

Koszty i Zużycie

Cena
135 500 - 197 600 zł
Cena
182 300 - 224 200 zł
Zużycie L/100km
5,5 - 6,3 L/100km
Zużycie L/100km
-
Zużycie kWh/100km
-
Zużycie kWh/100km
14,3 - 14,9 kWh/100km
Zasięg elektryczny
-
Zasięg elektryczny
456 - 633 km
Pojemność baterii
-
Pojemność baterii
-
CO2
126 - 143 g/km
CO2
0 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
-
Pojemność zbiornika paliwa
-

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
SUV
Typ nadwozia
Sedan
Miejsca siedzące
4 - 5
Miejsca siedzące
5
Drzwi
-
Drzwi
-
Masa własna
1 465 - 1 539 kg
Masa własna
1 815 - 1 914 kg
Pojemność bagażnika
284 L
Pojemność bagażnika
490 L
Długość
-
Długość
-
Szerokość
1 811 - 1 828 mm
Szerokość
1 860 mm
Wysokość
-
Wysokość
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Ładowność
368 - 515 kg
Ładowność
441 - 455 kg

Silnik i osiągi

Typ silnika
Benzyna, Mild Hybrid Benzyna
Typ silnika
Elektryczny
Skrzynia biegów
Manuel, Automatyczna
Skrzynia biegów
Automatyczna
Szczegóły skrzyni biegów
Manualna skrzynia biegów, Automatyczna dwusprzęgłowa
Szczegóły skrzyni biegów
Reduktor
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła
Moc KM
115 - 150 KM
Moc KM
204 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
8,9 - 12,3 s
Przyspieszenie 0-100 km/h
7,4 - 7,8 s
Maksymalna prędkość
-
Maksymalna prędkość
-
Moment obrotowy
200 - 250 Nm
Moment obrotowy
283 Nm
Liczba cylindrów
3 - 4
Liczba cylindrów
-
Moc kW
85 - 110 kW
Moc kW
150 kW
Pojemność silnika
999 - 1 498 cm3
Pojemność silnika
-

Ogólne

Rok modelowy
2 024 - 2 025
Rok modelowy
2025
Klasa efektywności CO2
E, D
Klasa efektywności CO2
A
Marka
VW
Marka
Kia
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.