VS

CUPRA Tavascan vs Kia EV3 porównanie

Porównaj moc (340 KM vs 265 KM), bagażnik i cenę (234 300 zł vs 205 900 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – CUPRA Tavascan czy Kia EV3.

CUPRA Tavascan vs Kia EV3: najważniejsze różnice

CUPRA Tavascan

4,4 (2 Opinie)
oceń
  • odczuwalnie większa moc
  • w niewielkim stopniu szybszy od 0 do 100 km/h
  • zauważalnie większy bagażnik
szczegóły

Kia EV3

4,6 (5 Opinie)
oceń
  • w niewielkim stopniu tańszy
  • ledwo bardziej oszczędny
  • ledwo większy zasięg elektryczny
  • prawie niezauważalnie lżejszy
szczegóły

Wszystkie szczegóły dotyczące osiągów, zużycia paliwa, zasięgu i pojemności bagażnika znajdziesz w porównaniu technicznym poniżej – wraz z opiniami użytkowników o obu modelach.

By Achim Sedelmaier

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

Tavascan

Koszty i zużycie

Cena i efektywność to kluczowe czynniki przy zakupie auta – właśnie tu często widać największe kontrasty.

Kia EV3 jest w niewielkim stopniu tańszy – jego cena zaczyna się od 205 900 zł , podczas gdy CUPRA Tavascan kosztuje 234 300 zł . Różnica wynosi około 28 378 zł.

Pod względem zużycia energii przewagę ma Kia EV3: z wynikiem 15,8 kWh/100km jest ledwo bardziej wydajny niż CUPRA Tavascan, który zużywa 15,9 kWh/100km. Różnica to około 0,1 kWh/100km.

Pod względem zasięgu elektrycznego Kia EV3 wypada ledwo lepiej: osiąga do 572 km, czyli około 19 km więcej niż CUPRA Tavascan.

EV3

Silnik i osiągi

Pod maską widać, który model jest bardziej sportowy i kto ma lepszy start.

Pod względem mocy silnika CUPRA Tavascan ma odczuwalnie więcej mocy340 KM zamiast 265 KM. To różnica około 75 KM.

W przyspieszeniu 0–100 km/h CUPRA Tavascan jest w niewielkim stopniu szybszy – 5,5 s wobec 6,6 s. Różnica wynosi około 1,1 s sekundy.

Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: CUPRA Tavascan ciągnie istotnie mocniej – 679 Nm wobec 385 Nm. Różnica to około 294 Nm.

Tavascan

Przestrzeń i praktyczność

Wnętrze, bagażnik i ładowność mają kluczowe znaczenie w codziennym użytkowaniu. Liczy się komfort i elastyczność.

Oba samochody oferują miejsce dla 5 osób.

Pod względem masy własnej Kia EV3 jest prawie niezauważalnie lżejszy – 1 995 kg wobec 2 178 kg. Różnica to około 183 kg.

Pod względem pojemności bagażnika CUPRA Tavascan oferuje zauważalnie więcej miejsca – 540 L wobec 413 L. To różnica około 127 L litrów.

Pod względem ładowności CUPRA Tavascan wypada prawie niezauważalnie lepiej – 522 kg wobec 485 kg. Różnica to około 37 kg.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

CUPRA Tavascan wygrywa pojedynek wyraźnie w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 234 300 zł
Tavascan

CUPRA Tavascan

  • Typ silnika : Elektryczny
  • Skrzynia biegów : Automatyczna
  • Rodzaj napędu : Napęd na tylne koła, Napęd na cztery koła
  • Moc KM : 286 - 340 KM
  • Zużycie kWh/100km : 15,9 - 17,1 kWh/100km
  • Zasięg elektryczny : 513 - 553 km
CUPRA Tavascan
Kia EV3

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

CUPRA Tavascan

CUPRA Tavascan to elektryczny crossover o drapieżnym charakterze i odważnym designie, który nie pozwala przejść obok obojętnie. Łączy sportowy temperament z codzienną praktycznością, więc jeśli chcesz auta z pazurem, ale bez rezygnacji z komfortu i przestrzeni, warto mu się przyjrzeć.

szczegóły

Kia EV3

Kia EV3 to świeże, miejskie auto elektryczne, które łączy praktyczność z odrobiną stylu i prostotą obsługi, idealne do codziennych wyzwań. Dla kupujących to rozsądna propozycja — przyjazne wnętrze i przewidywalne zachowanie na drodze sprawiają, że poranna rutyna za kierownicą staje się mniej stresująca i nawet miła, bez konieczności studiowania instrukcji obsługi przez cały weekend.

szczegóły
CUPRA Tavascan
Kia EV3

Koszty i Zużycie

Cena
234 300 - 254 400 zł
Cena
205 900 - 224 900 zł
Zużycie L/100km
-
Zużycie L/100km
-
Zużycie kWh/100km
15,9 - 17,1 kWh/100km
Zużycie kWh/100km
15,8 kWh/100km
Zasięg elektryczny
513 - 553 km
Zasięg elektryczny
572 km
Pojemność baterii
77 kWh
Pojemność baterii
-
CO2
0 g/km
CO2
0 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
-
Pojemność zbiornika paliwa
-

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
SUV
Typ nadwozia
SUV
Miejsca siedzące
5
Miejsca siedzące
5
Drzwi
5
Drzwi
-
Masa własna
2 178 - 2 273 kg
Masa własna
1 995 kg
Pojemność bagażnika
540 L
Pojemność bagażnika
413 L
Długość
4 644 mm
Długość
-
Szerokość
1 861 mm
Szerokość
1 850 mm
Wysokość
1 597 mm
Wysokość
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Ładowność
507 - 522 kg
Ładowność
485 kg

Silnik i osiągi

Typ silnika
Elektryczny
Typ silnika
Elektryczny
Skrzynia biegów
Automatyczna
Skrzynia biegów
Automatyczna
Szczegóły skrzyni biegów
Reduktor
Szczegóły skrzyni biegów
Reduktor
Rodzaj napędu
Napęd na tylne koła, Napęd na cztery koła
Rodzaj napędu
Napęd na cztery koła
Moc KM
286 - 340 KM
Moc KM
265 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
5,5 - 6,8 s
Przyspieszenie 0-100 km/h
6,6 s
Maksymalna prędkość
180 km/h
Maksymalna prędkość
-
Moment obrotowy
545 - 679 Nm
Moment obrotowy
385 Nm
Liczba cylindrów
-
Liczba cylindrów
-
Moc kW
210 - 250 kW
Moc kW
195 kW
Pojemność silnika
-
Pojemność silnika
-

Ogólne

Rok modelowy
2024
Rok modelowy
2026
Klasa efektywności CO2
A
Klasa efektywności CO2
A
Marka
CUPRA
Marka
Kia
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.