Porównaj moc (168 KM vs 408 KM), bagażnik i cenę (122 600 zł vs 213 000 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – Ford Puma czy VinFast VF 8.
Cena zakupu i efektywność to często pierwsze kryteria przy wyborze auta. Tutaj widać, który model lepiej wypada w dłuższej perspektywie – przy tankowaniu, ładowaniu lub zakupie.
Ford Puma jest wyraźnie bardziej tańszy – jego cena zaczyna się od 122 600 zł , podczas gdy VinFast VF 8 kosztuje 213 000 zł . Różnica wynosi około 90 449 zł.
Pod względem zużycia energii przewagę ma Ford Puma: z wynikiem 13 kWh/100km jest wyraźnie bardziej bardziej wydajny niż VinFast VF 8, który zużywa 21,9 kWh/100km. Różnica to około 8,9 kWh/100km.
Pod względem zasięgu elektrycznego VinFast VF 8 wypada w niewielkim stopniu lepiej: osiąga do 471 km, czyli około 54 km więcej niż Ford Puma.
Moc, moment i przyspieszenie to klasyczne parametry, na których skupiają się entuzjaści – tu widać ciekawe różnice.
Pod względem mocy silnika VinFast VF 8 ma znacznie więcej mocy – 408 KM zamiast 168 KM. To różnica około 240 KM.
W przyspieszeniu 0–100 km/h VinFast VF 8 jest widocznie szybszy – 5,5 s wobec 7,4 s. Różnica wynosi około 1,9 s sekundy.
Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: VinFast VF 8 ciągnie zdecydowanie mocniej – 620 Nm wobec 290 Nm. Różnica to około 330 Nm.
Wnętrze, bagażnik i ładowność mają kluczowe znaczenie w codziennym użytkowaniu. Liczy się komfort i elastyczność.
Oba samochody oferują miejsce dla 5 osób.
Pod względem masy własnej Ford Puma jest istotnie lżejszy – 1 316 kg wobec 2 455 kg. Różnica to około 1 139 kg.
Pod względem pojemności bagażnika Ford Puma oferuje widocznie więcej miejsca – 523 L wobec 376 L. To różnica około 147 L litrów.
Pod względem ładowności VinFast VF 8 wypada ledwo lepiej – 515 kg wobec 469 kg. Różnica to około 46 kg.
Ford Puma wygrywa niewielką różnicą w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.
Ford Puma to zgrabny crossover miejski, który łączy dynamiczną sylwetkę z praktycznym i dobrze przemyślanym wnętrzem. Jazda nim daje poczucie zwinności i pewności na drodze, a funkcjonalność oraz ekonomia użytkowania sprawiają, że świetnie sprawdza się na co dzień.
szczegółyVinFast VF8 to elektryczny SUV z ambicją namieszać w segmencie, łączący nowoczesny design z przestronnym wnętrzem dla rodzin i osób lubiących wygodę. Przyjemne prowadzenie i bogata elektronika robią dobre pierwsze wrażenie, choć zanim podpiszesz umowę warto sprawdzić dostępność serwisu i perspektywy wartości na rynku wtórnym.
szczegółyKoszty i Zużycie |
|
|---|---|
|
Cena
122 600 - 186 300 zł
|
Cena
213 000 - 239 400 zł
|
|
Zużycie L/100km
5,4 - 5,9 L/100km
|
Zużycie L/100km
-
|
|
Zużycie kWh/100km
13 - 13,9 kWh/100km
|
Zużycie kWh/100km
21,9 - 22,9 kWh/100km
|
|
Zasięg elektryczny
404 - 417 km
|
Zasięg elektryczny
457 - 471 km
|
|
Pojemność baterii
-
|
Pojemność baterii
87,7 kWh
|
|
CO2
0 - 135 g/km
|
CO2
0 g/km
|
|
Pojemność zbiornika paliwa
-
|
Pojemność zbiornika paliwa
-
|
Wymiary i Nadwozie |
|
|---|---|
|
Typ nadwozia
SUV
|
Typ nadwozia
SUV
|
|
Miejsca siedzące
5
|
Miejsca siedzące
5
|
|
Drzwi
-
|
Drzwi
5
|
|
Masa własna
1 316 - 1 563 kg
|
Masa własna
2 455 - 2 520 kg
|
|
Pojemność bagażnika
456 - 523 L
|
Pojemność bagażnika
376 L
|
|
Długość
-
|
Długość
4 750 mm
|
|
Szerokość
1 805 mm
|
Szerokość
1 934 mm
|
|
Wysokość
-
|
Wysokość
1 667 mm
|
|
Maksymalna pojemność bagażnika
-
|
Maksymalna pojemność bagażnika
1 373 L
|
|
Ładowność
367 - 469 kg
|
Ładowność
450 - 515 kg
|
Silnik i osiągi |
|
|---|---|
|
Typ silnika
Benzyna MHEV, Elektryczny
|
Typ silnika
Elektryczny
|
|
Skrzynia biegów
Manualna, Automatyczna
|
Skrzynia biegów
Automatyczna
|
|
Szczegóły skrzyni biegów
Manualna skrzynia biegów, Automatyczna dwusprzęgłowa, Reduktor
|
Szczegóły skrzyni biegów
Reduktor
|
|
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła
|
Rodzaj napędu
Napęd na cztery koła
|
|
Moc KM
125 - 168 KM
|
Moc KM
353 - 408 KM
|
|
Przyspieszenie 0-100 km/h
7,4 - 9,8 s
|
Przyspieszenie 0-100 km/h
5,5 - 5,9 s
|
|
Maksymalna prędkość
-
|
Maksymalna prędkość
200 km/h
|
|
Moment obrotowy
170 - 290 Nm
|
Moment obrotowy
500 - 620 Nm
|
|
Liczba cylindrów
3
|
Liczba cylindrów
-
|
|
Moc kW
92 - 124 kW
|
Moc kW
260 - 300 kW
|
|
Pojemność silnika
999 cm3
|
Pojemność silnika
-
|
Ogólne |
|
|---|---|
|
Rok modelowy
2 025 - 2 026
|
Rok modelowy
2023
|
|
Klasa efektywności CO2
D, A
|
Klasa efektywności CO2
A
|
|
Marka
Ford
|
Marka
VinFast
|