Porównaj moc (158 KM vs 160 KM), bagażnik i cenę (109 600 zł vs 109 800 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – Renault Captur czy MG MG4 Urban.
Wszystkie szczegóły dotyczące osiągów, zużycia paliwa, zasięgu i pojemności bagażnika znajdziesz w porównaniu technicznym poniżej – wraz z opiniami użytkowników o obu modelach.
Porównanie ceny i zużycia paliwa często pokazuje największe różnice. Tu decyduje się, który model lepiej pasuje do budżetu.
Renault Captur jest ledwo tańszy – jego cena zaczyna się od 109 600 zł , podczas gdy MG MG4 Urban kosztuje 109 800 zł . Różnica wynosi około 176 zł.
Pod maską widać, który model jest bardziej sportowy i kto ma lepszy start.
Pod względem mocy silnika MG MG4 Urban ma niewiele więcej mocy – 160 KM zamiast 158 KM. To różnica około 2 KM.
W przyspieszeniu 0–100 km/h Renault Captur jest prawie niezauważalnie szybszy – 8,9 s wobec 9,5 s. Różnica wynosi około 0,6 s sekundy.
Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: Renault Captur ciągnie minimalnie mocniej – 265 Nm wobec 250 Nm. Różnica to około 15 Nm.
Poza mocą liczy się też wygoda i funkcjonalność. Tu decyduje się, który samochód jest bardziej praktyczny i wszechstronny.
Oba samochody oferują miejsce dla 5 osób.
Pod względem masy własnej Renault Captur jest trochę lżejszy – 1 323 kg wobec 1 460 kg. Różnica to około 137 kg.
Pod względem pojemności bagażnika MG MG4 Urban oferuje w niewielkim stopniu więcej miejsca – 479 L wobec 422 L. To różnica około 57 L litrów.
Pod względem ładowności Renault Captur wypada niewiele lepiej – 453 kg wobec 450 kg. Różnica to około 3 kg.
MG MG4 Urban nie daje rywalowi większych szans w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.
Captur to wszechstronny miejski crossover, który łączy praktyczność i styl oraz daje komfortowe wrażenia z jazdy na co dzień. Sprawdzi się dobrze zarówno przy codziennych dojazdach, jak i podczas dłuższych wyjazdów, oferując przestronne wnętrze i dopracowane rozwiązania użytkowe.
szczegółyMG4 Urban to kompaktowy, dobrze zaprojektowany hatchback o nowoczesnej stylistyce i zaskakująco przestronnym wnętrzu. Stawia na praktyczność i rozsądne wyposażenie, oferując atrakcyjne połączenie komfortu i ekonomii dla kierowców poruszających się głównie po mieście.
szczegółyKoszty i Zużycie |
|
|---|---|
|
Cena
109 600 - 145 600 zł
|
Cena
109 800 - 138 300 zł
|
|
Zużycie L/100km
4,4 - 6 L/100km
|
Zużycie L/100km
-
|
|
Zużycie kWh/100km
-
|
Zużycie kWh/100km
15,3 - 15,5 kWh/100km
|
|
Zasięg elektryczny
-
|
Zasięg elektryczny
325 - 416 km
|
|
Pojemność baterii
-
|
Pojemność baterii
-
|
|
CO2
100 - 137 g/km
|
CO2
0 g/km
|
|
Pojemność zbiornika paliwa
-
|
Pojemność zbiornika paliwa
-
|
Wymiary i Nadwozie |
|
|---|---|
|
Typ nadwozia
SUV
|
Typ nadwozia
Hatchback
|
|
Miejsca siedzące
5
|
Miejsca siedzące
5
|
|
Drzwi
-
|
Drzwi
-
|
|
Masa własna
1 323 - 1 441 kg
|
Masa własna
1 460 - 1 520 kg
|
|
Pojemność bagażnika
326 - 422 L
|
Pojemność bagażnika
470 - 479 L
|
|
Długość
-
|
Długość
-
|
|
Szerokość
1 797 mm
|
Szerokość
1 842 mm
|
|
Wysokość
-
|
Wysokość
-
|
|
Maksymalna pojemność bagażnika
-
|
Maksymalna pojemność bagażnika
-
|
|
Ładowność
447 - 453 kg
|
Ładowność
450 kg
|
Silnik i osiągi |
|
|---|---|
|
Typ silnika
Hybryda pełna, Benzyna, Mild Hybrid Benzyna
|
Typ silnika
Elektryczny
|
|
Skrzynia biegów
Automatyczna, Manuel
|
Skrzynia biegów
Automatyczna
|
|
Szczegóły skrzyni biegów
Automatyczna skrzynia biegów, Manualna skrzynia biegów, Automatyczna dwusprzęgłowa
|
Szczegóły skrzyni biegów
Reduktor
|
|
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła
|
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła
|
|
Moc KM
115 - 158 KM
|
Moc KM
150 - 160 KM
|
|
Przyspieszenie 0-100 km/h
8,9 - 12,3 s
|
Przyspieszenie 0-100 km/h
9,5 - 9,6 s
|
|
Maksymalna prędkość
-
|
Maksymalna prędkość
-
|
|
Moment obrotowy
160 - 265 Nm
|
Moment obrotowy
250 Nm
|
|
Liczba cylindrów
3 - 4
|
Liczba cylindrów
-
|
|
Moc kW
84 - 116 kW
|
Moc kW
110 - 118 kW
|
|
Pojemność silnika
1 199 - 1 789 cm3
|
Pojemność silnika
-
|
Ogólne |
|
|---|---|
|
Rok modelowy
2025
|
Rok modelowy
2026
|
|
Klasa efektywności CO2
C, D, E
|
Klasa efektywności CO2
A
|
|
Marka
Renault
|
Marka
MG
|