VS

Renault Clio vs Ferrari SF90 Coupe porównanie

Porównaj moc (158 KM vs 1 000 KM), bagażnik i cenę (87 400 zł vs 1 932 900 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – Renault Clio czy Ferrari SF90 Coupe.

Renault Clio vs Ferrari SF90 Coupe: najważniejsze różnice

Renault Clio

4,7 (1 Opinie)
oceń
  • zdecydowanie tańszy
  • istotnie bardziej oszczędny
  • wyraźnie lżejszy
  • wyraźnie bardziej większy bagażnik
szczegóły

Ferrari SF90 Coupe

  • znacznie większa moc
  • istotnie szybszy od 0 do 100 km/h
szczegóły

Wszystkie szczegóły dotyczące osiągów, zużycia paliwa, zasięgu i pojemności bagażnika znajdziesz w porównaniu technicznym poniżej – wraz z opiniami użytkowników o obu modelach.

By Achim Sedelmaier

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

Clio

Koszty i zużycie

Cena zakupu i efektywność to często pierwsze kryteria przy wyborze auta. Tutaj widać, który model lepiej wypada w dłuższej perspektywie – przy tankowaniu, ładowaniu lub zakupie.

Renault Clio jest zdecydowanie tańszy – jego cena zaczyna się od 87 400 zł , podczas gdy Ferrari SF90 Coupe kosztuje 1 932 900 zł . Różnica wynosi około 1 845 440 zł.

W spalaniu również widać różnice: Renault Clio zużywa 4,1 L/100km i jest tym samym istotnie oszczędniejszy niż Ferrari SF90 Coupe, który spala 6,5 L/100km. To około 2,4 L/100km różnicy.

Clio

Silnik i osiągi

Pod maską widać, który model jest bardziej sportowy i kto ma lepszy start.

Pod względem mocy silnika Ferrari SF90 Coupe ma znacznie więcej mocy1 000 KM zamiast 158 KM. To różnica około 842 KM.

W przyspieszeniu 0–100 km/h Ferrari SF90 Coupe jest istotnie szybszy – 2,5 s wobec 8,3 s. Różnica wynosi około 5,8 s sekundy.

Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: Ferrari SF90 Coupe ciągnie zdecydowanie mocniej – 1 066 Nm wobec 190 Nm. Różnica to około 876 Nm.

Clio

Przestrzeń i praktyczność

Wnętrze, bagażnik i ładowność mają kluczowe znaczenie w codziennym użytkowaniu. Liczy się komfort i elastyczność.

Miejsca siedzące: Renault Clio oferuje więcej miejsc siedzących – 5 wobec 2.

Pod względem masy własnej Renault Clio jest wyraźnie lżejszy – 1 202 kg wobec 1 645 kg. Różnica to około 443 kg.

Pod względem pojemności bagażnika Renault Clio oferuje wyraźnie bardziej więcej miejsca – 327 L wobec 74 L. To różnica około 253 L litrów.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

Renault Clio wygrywa pojedynek wyraźnie w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 87 400 zł
Clio

Renault Clio

  • Typ silnika : Benzyna, Hybryda pełna
  • Skrzynia biegów : Manuel, Automatyczna
  • Rodzaj napędu : Napęd na przednie koła
  • Moc KM : 115 - 158 KM
  • Zużycie L/100km : 4,1 - 5,2 L/100km
Renault Clio
Ferrari SF90 Coupe

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

Renault Clio

Clio to mieszanka miejskiej zwinności i francuskiego wdzięku, która łatwo wkrada się w codzienne życie kierowcy. Przyjemne prowadzenie, przemyślane wnętrze i sympatyczna prezencja sprawiają, że to idealna propozycja dla tych, którzy chcą samochodu praktycznego, ale z charakterem i odrobiną uroku.

szczegóły

Ferrari SF90 Coupe

Ferrari SF90 to samochód, który wygląda jak rzeźba w ruchu i jednocześnie daje poczucie, że każde światło drogowe to zaproszenie do spektaklu. Za kierownicą czujesz się jak dyrygent orkiestry — to auto dla tych, którzy chcą emocji, luksusu i odrobiny teatralnej przesady w codziennej jeździe.

szczegóły
Renault Clio
Ferrari SF90 Coupe

Koszty i Zużycie

Cena
87 400 - 121 200 zł
Cena
1 932 900 zł
Zużycie L/100km
4,1 - 5,2 L/100km
Zużycie L/100km
6,5 L/100km
Zużycie kWh/100km
-
Zużycie kWh/100km
-
Zasięg elektryczny
-
Zasięg elektryczny
25 km
Pojemność baterii
-
Pojemność baterii
-
CO2
92 - 118 g/km
CO2
169 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
-
Pojemność zbiornika paliwa
68 L

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
Hatchback
Typ nadwozia
Coupé
Miejsca siedzące
5
Miejsca siedzące
2
Drzwi
-
Drzwi
2
Masa własna
1 202 - 1 316 kg
Masa własna
1 645 kg
Pojemność bagażnika
301 - 327 L
Pojemność bagażnika
74 L
Długość
-
Długość
4 704 mm
Szerokość
1 768 mm
Szerokość
1 973 mm
Wysokość
-
Wysokość
1 186 mm
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Ładowność
453 - 463 kg
Ładowność
-

Silnik i osiągi

Typ silnika
Benzyna, Hybryda pełna
Typ silnika
Hybryda plug-in
Skrzynia biegów
Manuel, Automatyczna
Skrzynia biegów
Automatyczna
Szczegóły skrzyni biegów
Manualna skrzynia biegów, Automatyczna dwusprzęgłowa, Automatyczna skrzynia biegów
Szczegóły skrzyni biegów
Automatyczna dwusprzęgłowa
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła
Rodzaj napędu
Napęd na cztery koła
Moc KM
115 - 158 KM
Moc KM
1 000 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
8,3 - 10,3 s
Przyspieszenie 0-100 km/h
2,5 s
Maksymalna prędkość
-
Maksymalna prędkość
340 km/h
Moment obrotowy
190 Nm
Moment obrotowy
1 066 Nm
Liczba cylindrów
3 - 4
Liczba cylindrów
8
Moc kW
84 - 116 kW
Moc kW
735 kW
Pojemność silnika
1 199 - 1 789 cm3
Pojemność silnika
3 990 cm3

Ogólne

Rok modelowy
2026
Rok modelowy
2020
Klasa efektywności CO2
C, D, B
Klasa efektywności CO2
F
Marka
Renault
Marka
Ferrari
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.